Ssc pirmasis
Ssc antrasis

 

Graikijos Eubojos saloje ugniagesiai antradienį kovoja su dideliu gamtiniu gaisru, privertusiu evakuoti vieną vienuolyną, o pasklidę dūmų debesys pasiekė sostinę Atėnus, pranešė tarnybos.

Į šiaurės rytus nuo Atėnų esančioje Eubojoje, kuri yra antroji pagal dydį Graikijos sala po Kretos, pareigūnai taip pat paskelbė pavojų dviem gyvenvietėms.

Gaisras, prasidėjęs apie 3 val. vietos (ir Lietuvos) laiku centrinėje salos dalyje prie vieno kelio, sparčiai išplito pučiant smarkiam vėjui, informavo Atėnų naujienų agentūra (ANA).

Panagija Makrimalio vienuolynas buvo prevenciškai evakuotas, o Kontodespočio ir Stavro kaimų gyventojai taip pat buvo perspėti, kad pasiruoštų nedelsdami išvykti, informavo televizija SKAI.

„Viskas paruošta, jeigu taptų būtina evakuoti šiuos kaimus. Evakuacija gali būti atlikta per kelias minutes. Esame visiškai pasiruošę“, – SKAI sakė operaciją koordinuojantis Graikijos vidurio regiono gubernatorius Fanis Spanas (Fani Spanos).

Jis perspėjo, kad liepsnos dar nesuvaldytos ir plinta sunkiai privažiuojamoje vietovėje.

Su gaisru kovoja apie 80 ugniagesių ir maždaug 40 priešgaisrinių automobilių. Operacijoje taip pat dalyvauja du priešgaisriniai sraigtasparniai ir lėktuvas.

Smarkūs vėjai dūmus nuo degančių pušynų nešė toli į šiaurę, Magnisijos regiono link, taip pat į piečiau esantį Atikos pusiasalį ir Atėnus.

ANA nurodė, kad Eubojos pušynai yra saugoma teritorija, įtraukta į Europos Sąjungos rūšių ir gamtinių buveinių apsaugos tinklą „Natura 2000“.

Graikijoje nuo praeito savaitgalio kilo virtinė didelių gamtinių gaisrų, pučiant smarkiems vėjams ir laikantis apie 40 Celsijaus laipsnių kaitrai.

Pirmadienį didelis miško gaisras sukėlė pavojų namams Atėnų rytiniame priemiestyje Peanijoje, bet jis vėliau buvo suvaldytas. Supleškėjo mažiausiai du namai, bet apie sužeistus žmones pranešimų nebuvo.

Sekmadienį Elafoniso salelėje Peloponeso regione siautęs gaisras buvo suvaldytas po dvi dienas trukusių intensyvių pastangų.

Dar du gaisrai šeštadienį buvo užgesinti Maratono vietovėje netoli pajūrio kurorto Mačio, kur pernai per didžiausią visų laikų su gaisrais susijusią tragediją Graikijoje žuvo 102 žmonės.

Atėnai, rugpjūčio 13 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama. 

Powered by BaltiCode