Japonija trečiadienį ruošiasi smarkiai atogrąžų audrai, turinčiai atnešti smarkių liūčių ir vėjų per šventinio laikotarpio kulminacija, pranešė meteorologai.

Dėl audros "Krosa" buvo atšaukta dešimtys skrydžių ir greitųjų traukinių reisų. Prognozuojama, kad ši sistema lėtai slinks virš vakarinės šalies dalies ir tikriausiai paveiks milijonus žmonių, grįžtančių iš didmiesčių į gimtuosius miestelius per tradicinį Obono šventinį laikotarpį.

Oro bendrovė "Japan Airlines" trečiadienį atšaukė 62 vidaus skrydžius iš oro uostų Japonijos pietinėje dalyje ir į juos.

"Visi skrydžiai iš Mijadzakio ir Tanegašimos oro uostų ir iš jų buvo atšaukti, taip pat dalis skrydžių Amamio oro uoste", - naujienų agentūrai AFP sakė bendrovės atstovas.

Bendrovė "All Nippon Airways" atšaukė 34 reisus Mijadzakio oro uoste. Abi bendrovės nurodė vėliau nuspręsiančios, kiek skrydžių bus atšaukta ketvirtadienį, kai audra, kaip prognozuojama, pasieks sausumą.

Tuo metu Vakarų Japonijos geležinkelių bendrovė paskelbė, kad ketvirtadienį nekursuos greitieji traukiniai tarp Osakos ir pietvakarių Japonijos miestų.

"Krosa", kurios vėjo gūsių greitis šiuo metu siekia 144 km per valandą, turėtų ketvirtadienį pasiekti pietvakarinę Šikoku salą, o vėliau slinkti virš Japonijos vakarinės dalies, nurodė Japonijos meteorologijos agentūra.

Agentūra perspėjo, kad dėl liūčių gali nuslinkti žemės nuošliaužų ir kilti potvynių.

Redaktorius: Raimondas Čiuplys

Tokijas, rugpjūčio 14 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode