SSC

 

Saudo Arabijos karaliaus Salmano asmens sargybinis buvo nušautas per incidentą, kurį pareigūnai pavadino asmeniniu ginču ir kuris sukrėtė karalystę, sekmadienį pranešė valstybinė televizija, nepateikusi išsamesnės informacijos.

Socialiniuose tinkluose pasipylė užuojautos dėl generolo majoro Abdulazizo al-Faghamo (Abdulazizo Faghemo) mirties.

A. al-Faghamas dirbo ne tik karaliaus Salmano, bet ir jo pirmtako, velionio karaliaus Abdullah (Abdulos) asmens sargybiniu.

Išsamesnės informacijos apie incidentą iki šiol nebuvo paviešinta.

Valstybinė televizija socialiniame tinkle „Twitter“ apsiribojo trumpu pranešimu, jog „generolas majoras Abdulaziz al-Faghamas, Dviejų šventųjų mečečių saugotojo asmens sargybinis, buvo nušautas Džedoje per asmeninį ginčą“.

Po kelių valandų valstybinė naujienų agentūra „Saudi Press Agency“ pranešė, jog į A. al-Faghamą šovė draugas, su kuriuo jis susiginčijo. Nuo patirtų sužalojimų jis mirė ligoninėje.

Kada įvyko šis incidentas, nenurodoma.

Tuo tarpu naujienų agentūra taip pat pranešė, jog A. al-Faghamo draugas taip pat šovė ir sužeidė kitą saudietį ir darbininką filipinietį. Į įvykio vietą atvykus saugumo pajėgoms, kilo susišaudymas, per kurį buvo sužeisti penki pareigūnai, o šaulys buvo nušautas.

Ginklų nusikaltimai Saudo Arabijoje nėra dažni, nes pagal griežtus įstatymus nuteistiems žudikams ir narkotikų kontrabandininkams paprastai įvykdoma mirties bausmė.

Jungtinių Tautų narkotikų kontrolės ir nusikalstamumo prevencijos biuro duomenimis, 2017 metais Saudo Arabijoje buvo pranešta apie 419 žmogžudysčių. Šalyje gyvena daugiau kaip 30 mln. žmonių.

Dubajus, rugsėjo 29 d. (AP-BNS).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode