SSC

Stipriam žemės drebėjimui ketvirtadienį supurčius Filipinų pietinę dalį išsigandę žmonės išbėgo į gatves iš namų, mokyklų ir prekybos centrų, taip pat buvo gauta pirminių pranešimų apie mažiausiai vieną žuvusį žmogų ir apgadintus pastatus.

Kaip nurodo JAV Geologijos tarnyba (USGS), 6,5 balo žemės drebėjimas paveikė Mindanao salą. Antradienį tame pačiame regione stiprūs seisminiai smūgiai nusinešė mažiausiai aštuonias žmonių gyvybes.

Naujas stiprus drebėjimas ketvirtadienį įvyko tuo pačiu metu, kai darbą atnaujino įstaigos ir mokyklos.

„Visi išlėkė į lauką, – pasakojo dar kartą epicentru tapusio Tulunano miesto meras Reuelis Limbunganas. – Jis [žemės drebėjimas] buvo toks pats stiprus kaip ankstesnis.“

Požeminiai smūgiai smarkiai apgadino vieną daugiabutį pietiniame didmiestyje Davao, esančiame maždaug už 45 km nuo epicentro. Mažiausiai aštuoni šiame pastate buvę žmonės buvo sužeisti, o gelbėtojai pradėjo galimai viduje įstrigusių gyventojų paieškas, naujienų agentūrai AFP sakė policija. 

Kitame mieste sugriuvus pastatui žuvo viduje buvęs vienas vietos pareigūnas, padėjęs įrengti improvizuotą medicinos centrą, įkurtą po ankstesnių žemės drebėjimų.

Taip pat iš dalies buvo sugriautas vienas viešbutis kitoje vietoje, bet atsako į krizes pareigūnai nurodė AFP, kad tas pastatas jau anksčiau buvo evakuotas.

Filipinai priklauso dideliu seisminiu aktyvumu pasižyminčiam Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“, besitęsiančiam nuo Kamčiatkos per Japoniją, Pietryčių Aziją ir Ramiojo vandenyno salynus.

USGS iš pradžių buvo paskelbusi, kad ketvirtadienio smūgių stiprumas siekė 6,8 balo, bet pridūrė, kad cunamių pavojaus nėra.

Naujausias drebėjimas yra jau trečias nuo spalio vidurio, supurtęs tą pačią Mindanao salos, sudarančios trečdalį Filipinų teritorijos, dalį.

Antradienį pradėjus drebėti žemei Magsaisajuje buvo mirtinai prispaustas vienas paauglys, mėginęs palikti mokyklą, naujienų agentūrai AFP sakė miestelio administracijos atstovas. Nors žmonėms pradėjus „paniškai bėgti“ iš pastato nukentėjo ir kitų moksleivių, jie išliko gyvi.

6,6 balo smūgių sukeltos akmenų ir žemės nuošliaužos pražudė dar keturis žmones, o vienas vyras žuvo šalia jo sugriuvus sienai, informavo tarnybos.

Krentant nuolaužoms buvo sužeisti mažiausiai 50 žmonių, įskaitant apytiksliai septynis mokinius ir mokytojus, kurie nukentėjo bėgdami iš griuvusių pradinių mokyklų.

Ši teritorija dar nebuvo atsigavusi po spalio 16-ąją įvykusio 6,4 balo žemės drebėjimo, kai žuvo mažiausiai penki žmonės ir buvo apgadinta dešimtys pastatų.

Redaktorius: Raimondas Čiuplys

Manila, spalio 31 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode