SSC

Irako šventajame Nadžafo mieste saugumo pajėgos nušovė penkis antivyriausybinius protestuotojus, ir bendras per parą žuvusių demonstrantų skaičius pasiekė 40, vėlų ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

Saugumo pareigūnai ir medikai, pageidavę likti anonimais, informavo, kad saugumo pajėgoms ėmus šaudyti koviniais šaudmenimis, kad protestuotojai nepadegtų centrinės Nadžafo mečetės, žuvo penki ir buvo sužeisti 32 žmonės.

Praėjusį vakarą protestuotojai buvo padegę Irano konsulatą. Vienas demonstrantas žuvo saugumo pajėgoms mėginant neleisti jiems užimti pastato.

Nuo trečiadienio vakaro saugumo pajėgos nužudė 35 demonstrantus per protestus Nasirijoje ir Bagdade.

Nuo spalio pradžios, kai demonstrantai išėjo į gatves, žuvo mažiausiai 350 žmonių.

Demonstrantai iš pradžių reikalavo, kad valdžia atkreiptų dėmesį į jaunimo nedarbą ir vyraujančią korupciją, o vėliau ėmė reikalauti visiškai pertvarkyti Irako politinę sistemą. Protestų judėjimas, kurio ašį sudaro jaunimas, savo pyktį nukreipė ir į Bagdado vyriausybės rėmėjus kaimyniniame Irane.

Redaktorius: Rūta Androšiūnaitė

Bagdadas, lapkričio 29 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode