Labai brangaus viskio mėgėjai turės galimybę varžytis dėl beveik 4 tūkst. retų šio gėrimo butelių, kuriuos įsigijo velionis JAV nealkoholinių gėrimų kompanijos „Pepsi“ vadovas.

Viskio aukcionus organizuojanti kompanija „Whisky Auctioneer“ pirmadienį paskelbė, kad šioje „Tobuloje kolekcijoje“ esama butelių, kaip manoma, vertų milijonų svarų (eurų) ir kad kai kurie iš jų – „dar niekada nematyti“.

„Tai didžiausia kolekcija – tiek pagal vertę, tiek pagal apimtį“, – sakoma „Whisky Auctioneer“ įkūrėjo Iaino McClune'o (Ijano Makluno) pareiškime.

Šiuos butelius surinko „Pepsi“ vadovavęs Richardas Goodingas (Ričardas Gudingas), kuris mirė 2014 metais.

R. Goodingas buvo ne kartą nuvykęs į Škotiją ieškoti ypatingų gėrimų iš mažų viskio varyklų, „kurių dalis jau nebeegzistuoja“, nurodo „Whisky Auctioneer“.

Tarp tokių egzempliorių yra 1926-ųjų „Fine and Rare Macallan“ butelis. Spalio mėnesį kitas toks butelis tapo brangiausiu pasaulyje – buvo parduotas už 1,5 mln. svarų (1,8 mln. eurų).

Kolekcija bus pardavinėjama dviejuose interneto aukcionuose, kitų metų vasario 7–17 dienomis ir balandžio 10–20 dienomis.

„Mums labai patiko kiekvienas aspektas, nuo domėjimosi daugybe „vieno salyklo“ varyklų iki jų lankymo ir jų viskio ragavimo“, – aukciono interneto svetainėje rašė R. Goodingo našlė Nancy (Nensi).

„Jo misija buvo surinkti po butelį iš kiekvienos varyklos“, – pridūrė ji.

Redaktorius: Raimondas Čiuplys

Londonas, gruodžio 9 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode