Taivano ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Shen Yi-mingas (Šen Imingą) ir dar septyni kiti žmonės žuvo ketvirtadienį ryte sudužus kariuomenės sraigtasparniui, informavo Gynybos ministerija.

Dar penki žmonės liko gyvi per iš viso 13 žmonių skraidinusio orlaivio „UH-60M Black Hawk“ avariją, įvykusią kalnuose netoli sostinės Taibėjaus.

Anksčiau valstybinė Centrinė naujienų agentūra, remdamasi šaltiniais gelbėjimo tarnybose, buvo pranešusi, kad 62 metų generolas yra tarp mažiausiai 11 išgelbėtų žmonių, bet Gynybos ministerija tos informacijos nebuvo patvirtinusi.

Ši grupė vyko aplankyti karių šiaurės rytinėje Ilano apygardoje prieš prasidedant Naujiesiems metams pagal mėnulio kalendorių.

Oro pajėgų vadas Hsiung Hou-chi (Siung Huči) sakė, kad orlaivis iš radarų ekranų dingo praėjus mažiau kaip 15 minučių po pakilimo ir kad Gynybos ministerija paskyrė komisiją šiam incidentui ištirti.

Kariškis nurodė, kad ministerija pasiuntė į įvykio vietą karių ir gelbėjimo sraigtasparnių.

„Pastarąsias kelias dienas kalnuose lijo; kalnų keliai dumblini ir labai statūs. Lenktyniaujame su laiku“, – sakė gelbėjimo operacijai vadovaujantis Chen Chung-chi (Čen Čungči).

Prezidentės Tsai Ing-wen (Cai Ingven) biuras nurodė, kad valstybės vadovė atšaukė ketvirtadienį suplanuotus susitikimus, kad galėtų stebėti padėtį.

Kariuomenės vadas Shen Yi-mingas buvo atsakingas už salos gynybą nuo Kinijos, grasinančios panaudoti karinę jėgą ir susigrąžinti Taivaną, kurį laiko savo teritoriją.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Taibėjus, sausio 2 d. (AFP-AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode