Tarp 18 žmonių, žuvusių ketvirtadienį sudužus  Sudano kariuomenės transporto lėktuvui, yra keturi vaikai, paskelbė armijos atstovas.

Lėktuvas sudužo 5 minutės po pakilimo iš Vakarų Darfūro valstijos sostinės Geneinos. Prieš tai lėktuvas buvo atgabenęs pagalbą šiam rajonui, kur prieš kelias dienas vyko kruvinos kovos tarp vietos genčių.

„Karinis lėktuvas „Antonov An-12“ sudužo ketvirtadienio vakarą, pakilęs iš Geneinos... Žuvo jo septynių narių įgula, trys teisėjai ir aštuoni civiliai, įskaitant keturis vaikus, kurie buvo lėktuve“, – sakė atstovas Ameras Mohammedas al Hassanas (Ameras Mohamedas Hasanas).

Pasak jo, vyksta katastrofos priežasčių tyrimas.

Dauguma Sudano karinių ir civilinių lėktuvų yra seni sovietiniai orlaiviai; pastaraisiais metais šalyje įvyko virtinė tokių katastrofų, dėl kurių kariškiai dažnai kaltina technines problemas ir prastas oro sąlygas.

Anksčiau šaltinis armijoje naujienų agentūrai AFP sakė, kad ketvirtadienį sudužęs lėktuvas buvo atgabenęs į Vakarų Darfūrą pagalbos krovinį.

Per pastarojo meto neramumus Vakarų Darfūre žuvo mažiausiai 48 žmonės, o dar 241 buvo sužeistas, nurodo Sudano Raudonasis Pusmėnulis.

Pasak organizacijos, ginkluoti susirėmimai tarp arabų ir afrikiečių grupių kilo sekmadienio vakarą Geneinoje ir truko iki pirmadienio, buvo padegti keli namai.

„Šį rytą padėtis rami“, – ketvirtadienį skelbė Raudonasis Pusmėnulis.

Pranešime nurodoma, kad 48 žuvusių žmonių palaikai buvo pervežti į morgą Geneinoje ir kad 19 sužeistųjų, kurių būklė kritinė, buvo nuskraidinti į Chartumą gydyti.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Chartumas, sausio 3 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode