Karinė drama „1917“ sekmadienį netikėtai buvo pripažinta geriausia „Auksinių gaublių“ dramine juosta, o Quentino Tarantino (Kventino Tarantino) filmas „Vieną kartą Holivude“ („Once Upon a Time in Hollywood“) nugalėjo geriausios komedijos kategorijoje ir atsidūrė pretendentų gauti „Oskarą“ gretose.

„Vieną kartą Holivude“, į 7-o dešimtmečio Los Andželą nukeliantis filmas, sekmadienio vakarą gavo daugiausia apdovanojimų: tris „Auksinius gaublius“, o Martino Scorsese (Martino Skorsezės) gangsterinė juosta „Airis“ (The Irishman), pasirodžiusi srautinio transliavimo paslaugų milžinės „Netflix“ platformoje, liko be apdovanojimų.

Svaiginanti apdovanojimų teikimo ceremonija Beverli Hilse yra laikoma vienu didžiausių renginių pramogų verslo kalendoriuje ir gražia įžanga į kitą mėnesį vyksiančias „Oskarų“ dalybas.

Filme „1917“ pasakojama apie du britų karius Pirmojo pasaulinio karo metais, kuriems reikia nepastebėtiems pereiti fronto liniją ir priešo kontroliuojamą teritoriją. Be to, juosta nufilmuota vienu nenutrūkstamu dviejų valandų dubliu.

„O Dieve, tai didžiulė staigmena“, – sakė nustebęs kino kūrėjas Samas Mendesas (Semas Mendesas), įveikęs M. Scorsese ir Q. Tarantino geriausio režisieriaus kategorijoje.

„Ar galiu tiesiog pasakyti, kad šioje salėje nėra nė vieno režisieriaus, visame pasaulyje nėra nė vieno režisieriaus, kuris nebūtų Martino Scorsese šešėlyje? Tiesiog turiu tai pasakyti“, – tęsė S. Mendesas, o jo žodžius palydėjo audringi aplodismentai.

Q. Tarantino atiteko apdovanojimas už geriausią scenarijų, o Leonardo DiCaprio (Leonardo DiKaprijo) herojaus ištikimą kaskadininką „Vieną kartą Holivude“ suvaidinęs Bradas Pittas (Bredas Pitas) namo parsivežė geriausio antraplanio aktoriaus „Auksinį gaublį“.

„Taip pat turiu padėkoti savo bendrininkui LDC“, – sakė B. Pittas.

„Manęs čia nebūtų be tavęs, žmogau... Bet aš būčiau pasidalijęs plaustu“, – pridūrė jis, turėdamas galvoje baigiamąją „Titaniko“ (Titanic) sceną.

„Vieną kartą Holivude“ aiškiai patiko „Auksinių gaublių“ laimėtojus išrenkančiai Holivudo užsienio spaudos asociacijai (HFPA), kurią sudaro maždaug 90 apie pramogų industriją rašančių žiniasklaidos priemonių redaktorių bei žurnalistų iš įvairių šalių. Visgi nepastebėti neliko ir kiti filmai.

Pagrindinį vaidmenį psichologiniame trileryje „Džokeris“ (Joker) apie Betmeno priešo Džokerio priešistorę sukūręs Joaquinas Phoenixas (Choakinas Finiksas) laimėjo „Auksinį gaublį“ geriausio dramos aktoriaus kategorijoje ir sustiprino savo pozicijas prieš „Oskarus“.

J. Phoenixas, kaip ir kelios kitos garsenybės, savo padėkoje šnekėjo apie klimato kaitą ir gaisrus Australijoje, bet prodiuseriai įjungę muziką turėjo nulydėti aktorių nuo scenos dėl per ilgai užsitęsusios jo kalbos.

Džokerio vaidmenį sukūręs J. Phoenixas taip pat dėkojo režisieriui Toddui Phillipsui (Todui Filipsui): „Jūs mane įtikinote daryti šį filmą ir paskatinote mane atiduoti viską ir būti nuoširdžiam. O aš juk tokia rakštis sėdynėj.“

Biografiniame filme apie amerikiečių aktorę ir dainininkę Judy Garland (Džudi Garlend) „Judy“ pagrindinį vaidmenį atlikusiai Renee Zelweger (Renė Zelveger) atiteko geriausios aktorės apdovanojimas, ir ji taip pat tapo realia pretendente į „Oskarą“.

Pietų Korėjos juodojo humoro komedija „Parazitas“ (Parasite), kaip ir tikėtasi, pasiėmė geriausio filmo užsienio kalba apdovanojimą, o Awkwafina (Akvafina), suvaidinusi tragikomedijoje „Atsisveikinimas“ (The Farewell), tapo pirmąja azijiečių kilmės aktore, nugalėjusia geriausios komedijos aktorės kategorijoje.

Tuo metu balsavimas dėl „Oskarų“ nominacijų jau vyksta, bet jis baigsis tik antradienį.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Los Andželas, sausio 6 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode