Indijos vakarinėje Goa valstijoje rasti negyvi tigrė ir jos trys jaunikliai, kuriuos tikriausiai nunuodijo vietos gyventojai, įtūžę ant gyvulius pjaunančių plėšrūnų, ketvirtadienį pranešė šalies pareigūnai.

Tigrų, kurie yra saugomi, skaičius pastaraisiais metais pamažu didėjo, tačiau padidėjo ir gyventojų nugalabijamų šių didžiųjų kačių skaičius, žmonėms vis labiau braunantis į tigrų teritorijas.

Keturių tigrų gaišenos pastarosiomis dienomis buvo rastos Goa šiauriniame miškų regione. Anksčiau tame rajone buvo sudraskyta karvė ir buivolas.

„Įtariamas nunuodijimas. Įtariame, kad buvo užnuodyta buivolo gaišena“, – naujienų agentūrai AFP sakė gamtos apsaugos pareigūnas Santoshas Kumaras (Santošas Kumaras).

Pasak jo, areštuoti trys vietos kaimo gyventojai.

„Šie tragiški tigrų žūties incidentai šokiruoja ir liūdina, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Goa vyriausiasis ministras Pramodas Sawantas (Pramodas Savantas). – Atliksime tyrimą ir imsimės griežtų veiksmų prieš kaltininkus.“

Pernai liepą Indijos vyriausybė paskelbė, kad nuo 2015 metų tigrų populiacija padidėjo 30 proc. iki beveik 3 tūkst., todėl sustiprėjo viltis, kad ši rūšis bus išsaugota.

1947 metais tigrų Indijoje buvo maždaug 40 tūkstančių.

Pernai nugaišo ar buvo nugalabyta daugiau kaip 60 tigrų, rodo oficialūs skaičiai.

Pernai liepą minia užmušė tigrą, kuris diena anksčiau mirtinai sudraskė žmogų ir sužeidė dar aštuonis.

Mėnesiu anksčiau žmonės nunuodijo karvę sudraskiusią tigrę ir du jos jauniklius.

Ekspertai sako, kad saugant tigrus būtų galima daryti daugiau – ne tik vietos bendruomenių, bet ir vyriausybinių agentūrų lygiu, šviečiant ir informuojant apie šiuos laukinius gyvūnus.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Panadžis, Indija, sausio 9 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode