Kinijos centrinėje Hubėjaus provincijoje pirmadienį sudužus mokomajam lėktuvui žuvo pilotas ir du mokiniai, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Trumpame pranešime lėktuvo tipas nenurodomas, bet sakoma, kad numanoma nelaimė įvyko netrukus po vidurdienio prie Ičango miesto, maždaug 1,1 tūkst. km į pietvakarius nuo Pekino.

Avarijos priežastis kol kas nežinoma.

Ičangas įsikūręs Didžiosios Kinijos lygumos pakraštyje ir paprastai žiemos čia nebūna atšiaurios.

Ičango aviacijos akademija yra didžiulės grupės HNA padalinys. Grupė, kuriai priklauso oro bendrovė „Hainan Airlines“, neseniai išplėtė veiklą ir pradėjo valdyti viešbučių bei kitų laisvalaikio objektų Kinijoje ir užsienyje.

Sparčiai augantis Kinijos aviacijos sektorius sukūrė didžiulę naujų pilotų paklausą ir dauguma šių pilotų ateina iš privačiojo sektoriaus. Bendrai Kinijos civilinės aviacijos saugumo rodikliai yra puikūs, juos nulemia rimtas mokymas ir griežta lėktuvų, daugiausia „Boeing“ ir „Airbus“, priežiūra.

Kinija taip pat kyla kaip gamintoja civilinės aviacijos sektoriuje. Pirmiausia ji ėmė gaminti turbosraigtinius, o neseniai – ir reaktyvinius lėktuvus, kuriuos tikisi pardavinėti vidaus vežėjams ir regiono pigių skrydžių bendrovėms.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Pekinas, sausio 13 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode