Dar du miestai rytinėje Kinijos Džedziango provincijoje apribojo savo gyventojų judėjimą dėl plintančio naujo koronaviruso.

Nuo šios ligos protrūkio epicentro smarkiai nutolusiame Taidžou mieste ir trijuose Hangdžou rajonuose, įskaitant vietovę, kur įsikūręs interneto milžinės „Alibaba“ pagrindinis biuras, tik vienam kiekvieno namų ūkio gyventojui bus leidžiama kas dvi dienas išeiti, kad nusipirktų būtiniausių prekių, pranešė pareigūnai.

Šios priemonės paveiks daugiau kaip 9 mln. žmonių.

Taidžou, 850 km nutolęs nuo koronaviruso epicentro Hubėjaus provincijos, nuo antradienio taip pat neįsileis 95 į miestą važiuojančių traukinių.

Be to, visi mikrorajonai galės turėti tik vieną atidarytą įvažiavimą, o į juos atvykstantys ar išvykstantys gyventojai privalės kiekvieną kartą pateikti asmens dokumentą, sakoma pranešime, paskelbtame Taidžou tarybos oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „WeChat“.

Nuomotojams uždrausta nuomoti būstą asmenims iš „smarkiai paveiktų teritorijų, pavyzdžiui, Hubėjaus“, jei jie pastaruoju metu lankėsi savo gimtinėje, priduriama jame.

Trijuose Hangdžou rajonuose gyventojai privalės dėvėti medicinines kaukes, pateikti asmens dokumentus patikrinimui ir matuotis temperatūrą.

Panašių priemonių sekmadienį ėmėsi Vendžou miestas Džedziango provincijoje. Jame gyvena 9 mln. žmonių.

Miestas apribojo gyventojų judėjimą ir uždarė kelius.

Džedziango provincijoje patvirtinti 829 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Tai yra didžiausias užsikrėtusiųjų skaičius už Hubėjaus provincijos ribų.

Bendras užsikrėtusiųjų nauju koronavirusu skaičius Kinijoje pasiekė 20 400, viruso protrūkis šalyje pareikalavo 425 gyvybių.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Pekinas, vasario 4 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode