Kinijos vyriausybė pirmadienį paskelbė, kad šalies žemyninėje dalyje vėl užfiksuotas naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių reikšmingas pagausėjimas po ankstesnės dienos menamo atokvėpio, o mirus dar 97 pacientams bendras protrūkio aukų skaičius išaugo iki 908 ir viršijo mirusiųjų nuo 2002–2003 metų ūmaus kvėpavimo takų sutrikimo (SARS) skaičių.

Tarp aukų yra mažiausiai du žmonės, mirę už Kinijos ribų.

Kinijos sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad per pastarąją parą patvirtinti dar 3 062 užsikrėtimo virusu 2019-nCoV atvejai, tad Kinijos žemyninėje dalyje nuo protrūkio pradžios jų skaičius išaugo iki 40 171. Sekmadienį paskelbtas per parą patvirtintų naujų užsikrėtimų skaičius buvo reikšmingai mažesnis ir nesiekė 2 700, todėl buvo reiškiamas trumpai gyvavęs optimizmas, kad prevencijos priemonės, įskaitant griežtą karantiną, galbūt yra veiksmingos.

Mirčių nuo naujojo viruso skaičius tapo didesnis nei SARS epidemijos, kaip manoma, nusinešusios 774 žmonių gyvybes. Tiek SARS sukėlėjas, tiek naujasis užkratas priskiriami prie tos pačios koronavirusų šeimos, kaip ir įprastus peršalimo susirgimus sukeliantys virusai. Tačiau ekspertai mano, kad gyvūnų organizmuose atsiradusios ir žmonėms persimetusios šių virusų naujos atmainos gali būti labai pavojingos.

Kinija paskubomis statė naujas ligones ir pertvarkė virtinę viešųjų pastatų protrūkio židinyje – Uhano mieste, kad juose būtų galima gydyti tūkstančius pacientų. Uhane, Hubėjaus provincijos administraciniame centre, jau ilgiau kaip dvi savaites taikomos griežtos karantino priemonės.

Valdžia stengiasi užtikrinti šio daugiau kaip 11 mln. gyventojų turinčio didmiesčio aprūpinimą maistu. Valstybinė žiniasklaida pranešė, kad Hubėjaus provincijos vyriausybė dėl šios krizės mokės subsidijas ūkininkams ir kitiems maisto produktų gamintojams, taip pat prekybos centrams.

Už žemyninės Kinijos ribų jau užfiksuota daugiau kaip 360 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atveju, daugiausiai susijusių su atvykėliais iš Kinijos arba glaudžiais kontaktais su tokiais keliautojais.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Pekinas, vasario 10 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode