JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pirmadienį pareiškė, kad amerikiečių kariuomenė turi daug „supergreitų“ raketų, bet pripažino, kad tokios ginkluotės taip pat turi Rusija ir Kinija.

Be to, D. Trumpas užsiminė, kad Maskvos ir Pekino turima šio tipo ginkluotė galbūt kaip nors yra susijusi su jo pirmtako Baracko Obamos (Barako Obamos) administracijos ginkluotės plėtros planais.

„Turime supergreitų raketų – didžiulį skaičių supergreitų [raketų]. Vadiname jas „supergreitomis“, nes jos keturis, penkis, šešis ar net septynis kartus greitesnės už įprastas“, – per susitikimą su valstijų gubernatoriais kalbėjo D. Trumpas.

„Mums to reikia, nes, kaip bebūtų, Rusija irgi turi kažkiek [tokių raketų], – tęsė prezidentas. - Tačiau nepasakysiu jums, kaip jie jų gavo. Vis dėlto tikėtina, kad jie jų gavo, kai kurti tokias raketas planavo Obamos administracija ir kai mes jų dar negaminome. Ir tai yra labai blogai. Tai negerai. Tačiau būtent taip viskas ir nutiko. Kinija irgi, kaip žinote, gamina tokias [raketas].“

D. Trumpas pabrėžė, kad JAV kariuomenei skiriamas 740 mlrd. dolerių finansavimas užtikrinta, kad Amerika „turi viską, kas geriausia pasaulyje“.

„Mūsų technika – geriausia pasaulyje. Geriausios raketos, lėktuvai“, – sakė prezidentas.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Vašingtonas, vasario 11 d. („Interfax“-BNS“).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode