Karalaite
Poniai

Basakojai maorių kariai kartu su daugiau nei 3 tūkst. kitų ketvirtadienį pasirodė Bastilijos paėmimo dienos parade Paryžiuje – taip Prancūzijos nacionalinės šventės eisenoje prancūzai pagerbė Australiją ir Naująją Zelandiją.

Šeši maorių kariai išpaišytais veidais, apsirengę tradiciniais drabužiais, buvo lyg egzotiškas prieskonis Eliziejaus laukų prospektu žygiavusiame parade, kuriame taip pat dalyvavo dešimtys sraigtasparnių ir naikintuvų.

Atvykėliai priklausė 85 karių kontingentui iš Naujosios Zelandijos, kurių dalyvavimas eisenoje su 140 Australijos karių simbolizuoja tų šalių dalyvavimą Pirmojo pasaulinio karo Somos mūšyje.

Prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) į renginį atvyko bestogiu lengvuoju automobiliu, apsuptas raitų Respublikos gvardiečių, ir nuėjo į prezidentinę tribūną, kur jo jau laukė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris), Naujosios Zelandijos premjeras Johnas Key (Džonas Ki) ir Australijos generalgubernatorius Peteris Cosgrove'as (Piteris Kosgrouvas).

Virš galvų suriaumojo oro pajėgų „Patrouille de France“ parodomosios komandos naikintuvai, kurie skriejo išsidėstę Eifelio bokšto forma, po savęs palikdami raudonos, baltos ir mėlynos spalvos dūmų juostas.

Po jų Prancūzijos sostinės dangų perskrodė dar daugiau nei 70 naikintuvų ir sraigtasparnių.

Prabangiame ir gana pompastiškame parade daug dėmesio buvo skirta Prancūzijos kariuomenei, šiuo metu dalyvaujančiai operacijose, kurių skaičius yra didžiausias per pastarąjį pusšimtį metų.

Parado išvakarėse F.Hollande'as pareiškė, kad „rudenį“ prancūzų lėktuvnešis „Charles de Gaulle“ sugrįš į Artimuosius Rytus paremti irakiečių pajėgų jų kovoje su „Islamo valstybės“ grupuotės džihadistais.

F.Hollande'as trečiadienį taip pat pranešė, kad spalį Prancūzija užbaigs savo karinę misiją nesantaikos draskomoje Centrinės Afrikos Respublikoje.

Pasak F.Hollande'o, Prancūzija ruošiasi pateikti pasiūlymą dėl Europos gynybos politikos stiprinimo, Britanijai ruošiantis trauktis iš Europos Sąjungos.

„Noriu pažymėti, kad mūsų vokiečių kolegos taip pat yra pasiruošę dalyvauti. Todėl mes galėsime imtis šios iniciatyvos kartu“, – sakė Prancūzijos vadovas.

Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen (Ursula fon der Lejen) anksčiau sakė, kad ES turėtų pasinaudoti Britanijos rinkėjų sprendimu pasitraukti iš Bendrijos ir suformuotų savo bendrą saugumo politiką.

Paryžius, liepos 14 d. (AFP-BNS).

Powered by BaltiCode