Karalaite
Poniai

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas atmetė vyriausybės pasiūlymą priimti apie 2,7 tūkst. migrantų, įstrigusių Italijoje ir Graikijoje, aiškindamas, kad jie gali kelti grėsmę šalies saugumui, sakė antradienį jo atstovas.

„Prezidentas nusistatęs prieš bet kokių migrantų įkurdinimą Čekijos teritorijoje. Mūsų šalis negali prisiimti rizikos, kad bus įvykdyta teroro atakų, panašių į įvykdytas Prancūzijoje ir Vokietijoje“, – žurnalistams sakė M.Zemano atstovas Jiri Ovčačekas (Jiržis Ovčačekas).

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) pastarosiomis savaitėmis prisiėmė atsakomybę dėl keturių kruvinų išpuolių Prancūzijoje ir Vokietijoje, per kuriuos žuvo iš viso beveik 90 žmonių, dar šimtai buvo sužeisti, o Europos Sąjungoje smarkiai padidėjo įtampa.

„Kitaip tariant, priimdami migrantus kuriame teroristinių atakų peryklą Čekijoje“, – pridūrė J.Ovčačekas.

Centro kairioji vyriausybė, vadovaujama ministro pirmininko Bohuslavo Sobotkos, anksčiau šiais metais siūlė Čekijai per ateinančius metus priimti 2 691 pabėgėlį.

B.Sobotkos pasiūlymas, kuris dar nėra patvirtintas, nesusijęs su ginčijama pabėgėlių paskirstymo Europos Sąjungoje kvotų sistema.

Vadinamosios Višegrado šalys – Čekija, Vengrija, Lenkija ir Slovakija – griežtai nusistačiusios prieš tą planą.

Pasak J.Ovčačeko, migrantų antplūdis Europoje yra „visiškai neprižiūrimas ir nevaldomas“.

„Negalime atskirti ekonominių migrantų nuo pabėgėlių, pasitraukusių nuo karo“, – pabrėžė jis.

Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico (Robertas Ficas) praeitą savaitę irgi išsakė susirūpinimą dėl migracijos, sakydamas, kad ji gali padidinti išpuolių pavojų.

Praha, rugpjūčio 3 d. (AFP-BNS).

Powered by BaltiCode