Populiariame Sidnėjaus paplūdimyje agresyvus ruonis grybštelėjo dantimis vienam banglentininkui, o kitą šio vandens sporto mėgėją nuvertė nuo jo banglentės.

Apie šį itin keistą įvykį antradienį pranešė šalies žiniasklaida.

Medikams teko atlikti Nathanui Shepherdui (Neitanui Šeperdui) rankos operaciją po to, kai sekmadienio popietę Šelio paplūdimyje Manlyje iš vandens iššokęs jūrų lokys įkando jam į ranką.

„Maniau, kaip nuostabu būti vandenyje su ruoniu. Jis plaukė link manęs,  plaukė gana greitai, tada iššoko virš vandens ir įkando man į žastą“, – pasakojo 45 metų N.Shepherdas laikraščiui „ Manly Daily“.

„Pamėginau užplukdyti banglentę ant ruonio, tada paversti ją taip, kad ji atsidurtų tarp manęs ir jo. Tuomet užsiropščiau ant lentos ir nusiyriau į krantą“, – sakė jis.

Po akistatos su jūrų žinduoliu ant vyro žasto liko dantų žymės.

„Šis nutikimas buvo itin keistas“, – sakė N.Shepherdas.

Gelbėtoja Victoria O'Halloran (Viktorija O’Haloran) sakė, kad ruonis buvo „neįtikėtinai agresyvus“.

„Nesu mačiusi nieko panašaus“, – sakė ji.

Valanda anksčiau šis ruonis nuvertė kitą vyrą nuo banglentės ir suleido į ją dantis.

„Jis tiesiog išniro po mano banglente ir pakankamai didele jėga nuvertė mane nuo jos. Ant banglentės liko dvi didelės įkandimų žymės“, – laikraščiui „Manly Daily“ pasakojo banglentininkas Tomas Wallingtonas (Tomas Volingtonas).

Laikraštyje publikuotose nuotraukose matyti įkandimų žymės ir į krantą iššliaužęs ruonis bei jį fotografuojantys poilsiautojai.  

Jūrų žinduolių gelbėjimo ir tyrimų organizacijos ORRCA atstovė Shona Lorigan (Šona Lorigan), kuri buvo iškviesta į paplūdimį, sakė, kad ruoniai yra laukiniai gyvūnai „itin aštriais dantimis“, kurie ginasi, kai jaučia grėsmę ar yra provokuojami.  

Pagal Naujojo Pietų Velso valstijos įstatymus, žmonėms draudžiama būti mažesniu nei 40 metrų atstumu nuo suaugusio ruonio, kai šis yra išlipęs į krantą, ir mažesniu nei 10 metrų atstumu vandenyje; nuo ruonio jauniklio sausumoje – mažesniu nei 80 metrų atstumu.    

„Niekada nestovėkite tarp ruonio ir vandens. Dėl to taip pat gali kiltų rimtų problemų“, – sakė Sh.Lorigan naujienų agentūrai AFP.

Diena anksčiau šalia turistų itin mėgstamos Bairono įlankos, esančios už maždaug 800 km į šiaurę nuo Sidnėjaus, ryklys nesunkiai sužalojo vyrą, plaukiojusį banglente.

 Sidnėjus, spalio 25 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode