Kinijoje mažiausiai 67 žmonės žuvo ketvirtadienį sugriuvus statybos pastoliams vienos elektrinės komplekse, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Naujienų agentūra „Xinhua“ nurodė, kad apie 7 val. 30 min. vietos (1 val. 30 min. Lietuvos) laiku didžiulio statomo aušinimo bokšto viduje sugriuvo statybų platforma, o po ja atsidūrė dar nežinomas skaičius žmonių.

Valstybinis transliuotojas CCTV pranešė, kad žuvusiųjų skaičius siekia 67, o vietinė žiniasklaida teigia, kad vienas žmogus tebėra dingęs, o dar du – sužeisti.

Nuotraukose iš įvykio vietos Fengčengo elektrinėje, esančioje Kinijos vidurio regiono Dziangsi provincijoje, matėsi didžiulė betono blokų, metalinių vamzdžių ir lentų krūva gelžbetonio bokšto viduje.

Šalmus dėvintys gelbėtojai ryškiai oranžiniais kombinezonais iš nelaimės vietos nešė žuvusiųjų kūnus.

Gelbėjimo operacijoje dalyvauja 32 ugniagesių automobiliai ir 212 karių, sakoma Dziangsi provincijos priešgaisrinio departamento pranešime viename socialiniame tinkle.

„Xinhua“ anksčiau buvo paskelbusi, kad žuvo daugiau kaip 40 žmonių.

„Tikėtina, kad (aukų skaičius) didės, nes dar nežinoma, kiek žmonių tebėra įstrigę“, – sakoma agentūros pranešime.

Penki sužeisti darbininkai buvo hospitalizuoti, nurodė „Xinhua“.

Kaip praneša valstybinis naujienų portalas „China Jiangxi Online“, griūtis statybų aikštelėje įvyko, kai joje buvo maždaug 68 žmonės.

Dviejų 1 000 megavatų anglimi kūrenamos elektrinės pastatų statybos darbai Fengčengo elektrinėje prasidėjo praėjusią liepą ir buvo tikimasi juos užbaigti iki 2018 metų pradžios, sakoma pernai paskelbtame pranešime oficialioje Jičuno miesto vietos valdžios socialinio tinklo paskyroje.

Jame taip pat sakoma, kad elektrinės išplėtimas turėjo kainuoti 7,67 mlrd. juanių (dabar per 1 mlrd. eurų).

Kinijos pramonėje, kur saugos standartų neretai menkai tepaisoma, nelaimingų atsitikimų įvyksta neretai.

Rugpjūtį kaimyninėje Hubėjaus provincijoje sprogus vamzdžiui vienoje anglimis kūrenamoje jėgainėje žuvo 21 žmogus.

Anksčiau šių metų vasarą daugiau kaip 130 žmonių buvo hospitalizuoti cheminėms medžiagoms nutekėjus į aplinką vienoje įmonėje šalies rytuose.

Tuo tarpu balandį pajūrio provincijoje Dziangsu po sprogimo cheminių medžiagų ir degalų sandėlių komplekse įsiplieskęs cheminis gaisras liepsnojo 16 valandų; jo gesinime dalyvavo apie 400 ugniagesių.

Pekinas, lapkričio 24 d. (AFP-AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode