Tokijuje pirmąkart po daugiau kaip pusės amžiaus lapkritį iškritęs sniegas ketvirtadienį sutrikdė eismą, privertė keleivius slysčioti gatvėse ir susitaikyti su traukinių vėlavimu.

Snigti pradėjo dar neprašvitus; termometro stulpelis siekė nulį laipsnių Celsijaus, o šalto oro banga slinko pietų link.

Anot Japonijos meteorologijos agentūros, vėliausiai Tokijo centre sniegas lapkritį buvo iškritęs 1962 metais.

Arčiau kalnų esančiuose priemiesčiuose sniego buvo dar daugiau, tačiau net Tokijo centriniuose rajonuose prisnigo nemažai – meteorologai nurodė, kad sniego gali būti iki dviejų centimetrų.

Tai buvo pirmas toks smarkus snygis lapkritį nuo 1875 metų, kai buvo pradėta rinkti ši statistika, pranešė agentūra.

Tokijuje, kuris turi daug priemiesčių ir užima didžiulę teritoriją, žiemos paprastai būna gana švelnios, palyginus su kitomis šalies vietomis, kur sniegas yra daug dažnesnis reiškinys.

Per televiziją buvo rodomas reportažas, kaip vienas vakarinio Hačiodžio priemiesčio gyventojas kastuvu valė sniegą, o šaligatviai, medžiai ir parko suoliukai buvo apsnigti.

Laikinai sustojo ar vėlavo traukiniai ir metro, ypač vakarinėje Tokijo dalyje. Šie sutrikimai paveikė tūkstančius keleivių rytinėmis piko valandomis.

Tokijas, lapkričio 24 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode