Vokietis Martinas Schulzas (Martinas Šulcas) ketvirtadienį patvirtino atsistatydinsiantis iš Europos Parlamento pirmininko posto ir grįšiantis į nacionalinę politiką prieš ateinančiais metais vyksiančius svarbius rinkimus Vokietijoje.

M.Schulzas nenurodė, ar kandidatuos į kanclerio postą ir rungsis su kanclere Angela Merkel, bet tikimasi, kad jis sieks užims aukštą vietą savo Socialdemokratų partijos (SPD) sąraše.

„Ateinančiais metais nekandidatuosiu trečiai kadencijai Europos Parlamento pirmininko poste – kandidatuosiu į Vokietijos Bundestagą kaip savo partijos – SPD (socialdemokratų) – sąrašo vadovas Šiaurės Reino-Vestfalijos (žemėje)“, – M.Schulzas sakė žurnalistams Briuselyje.

„Tai nebuvo lengvas sprendimas, kadangi būti Europos Parlamento pirmininku yra garbė“, – sakė jis.

M.Schulzas, vadovaujantis Europos Parlamentui nuo 2012 metų, pridūrė: „Per visą savo darbo Europos Parlamente laiką... Stengiausi sustiprinti Europos politikos patikimumą ir pastebimumą.“

Jis laikomas realiu SPD kandidatu, galinčiu įveikti A.Merkel per kitąmet vyksiančius nacionalinius rinkimus.

Socialdemokratų partijai šiuo metu vadovauja šalies vicekancleris Sigmaras Gabrielis (Zigmaras Gabrielis), tačiau jo populiarumo reitingai itin prasti.

M.Schulzas taip pat siūlomas kaip galimas kandidatas pakeisti užsienio reikalų ministrą Franką-Walterį Steinmeierį (Franką Valterį Šteinmejerį), sieksiantį tapti nauju Vokietijos prezidentu.

Anksčiau knygas pardavinėjęs ir kažkada futbolininku tapti svajojęs M.Schulzas tikriausiai geriausiai yra žinomas dėl duoto atkirčio tuometiniam Italijos premjerui Silvio Berlusconi (Silvijui Berlusconiui), kuris per Europos Parlamento debatus jį palygino su naciu.

Perdėm proeuropietiškų pažiūrų 60-metis M.Schulzas užaugo pokario metais viename Vokietijos mieste šalia Belgijos ir Nyderlandų sienų.

Briuselis, lapkričio 24 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode