Afrikinis kiaulių maras priartėjo prie Akmenės rajono savivaldybės

Surengtas Akmenės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame dalyvavo ir Administracijos darbuotojai, seniūnai, gamtosaugos, medžioklės, visuomenės sveikatos, ūkininkų, policijos įstaigų ir organizacijų vadovai.

Posėdyje daugiausiai dėmesio skirta šiandienos aktualijoms dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės ir prevencinių priemonių. Išaiškinta, kaip įvairioms tarnyboms elgtis, sužinojus apie įtariamą kiaulių maro auką, kaip turi būti informuojami gyventojai.

Akmenės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai susirinkusiuosius išsamiai informavo, kuriuose šalies rajonuose jau rasta afrikinio kiaulių maro židinių, kad jie yra pavojingai priartėję prie Akmenės krašto, kad liga gali atplisti ir iš Latvijos. Situacija dėl šio susirgimo sparčiai keičiasi ir prastėja. Pabrėžta, kad ten, kur ateina kiaulių maras, jis atneša grandiozinius ekonominius nuostolius ir labai daug juodo darbo, didžiulių rūpesčių gyvulių turėtojams ir įvairioms tarnyboms. Ši gyvulininkystės rykštė Akmenės rajone graso kirsti 20 751 kiaulei, iš jų 19 811 augina viena verslo įmonė Skabeikiuose. Pavienis 281 žmogus laiko likusias 940 kiaulių. Tokią statistiką posėdyje pateikė Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Gražina Gauronskienė.

Savivaldybės administracijos direktorė, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė Aromeda Laucienė įpareigojo seniūnus, žemės ūkio specialistus informuoti neverslinių kiaulininkystės ūkių savininkus apie afrikinį kiaulių marą, jo grėsmes, prevencines priemones, biosaugos reikalavimus. Akmenės medžiotojų ir žvejų draugija įpareigota informuoti draugijos narius apie medžioklės plotų naudotojams keliamus reikalavimus.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptartos ir bėdos dėl beglobių gyvūnų. Apie jas papasakojo Albertas Vorevičius iš Naujosios Akmenės, su savo šeimos nariais pagal išgales ir savo lėšomis padedantis išgyventi šeimininkų neturinčioms katėms ir besirūpintis jų sterilizacija. Posėdyje kilo aktyvių diskusijų, nuo ko pradėti spręsti šią pribrendusią problemą platesniu mastu. Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojui Svajūnui Vilkui pavesta per porą savaičių peržiūrėti beglobių gyvūnų priežiūrą reglamentuojančius teisės aktus, pakartotinai suburti seniūnus ir aktyvius žmones, galinčius ir norinčius prie to prisidėti. Siekiama sukurti beglobių gyvūnų priežiūros ir jų skaičiaus mažinimo sistemą, kuo labiau išgyvendinti žiaurų elgesį su gyvūnais.

Akmenės rajono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode