Įsigalioja mėnesį truksiantis draudimas žvejoti vėgėles

Pirmadienį įsigalioja mėnesį truksiantis draudimas žvejoti vėgėles, siekiant apsaugoti šias žuvis neršto metu.

Draudimas įprastai įsigalioja gruodžio 15 dieną ir trunka iki sausio 15 dienos, tačiau šiemet jis įsigalioja diena vėliau.

„Tais atvejais, kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną“, – rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Draudimas žvejoti naktį pagrindinėse vėgėlių nerštavietėse – Nemune nuo Gėgės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo žiočių iki Babtų tilto – šiemet taip pat įsigalios pirmadienį ir truks mėnesį.   

Ministerijos pranešime teigiama, kad pastaraisiais metais sugaunama mažiau vėgėlių, jos veisiamos ir dirbtiniu būdu, tačiau šių žuvų išteklių būklė negerėja.

„Per pastaruosius penkerius metus vėgėlės beveik nebeneršia Minijos ir Jūros žemupiuose. Pernai versliniai šių žuvų sugavimai Kuršių mariose buvo beveik du kartus mažesni už pastarųjų dešimties metų vidurkį“, – teigiama pranešime.

Viena vėgėlė išneršia apie 1 mln. ikrų, tačiau didžiąją jų dalį sunaikina ešeriai, pūgžliai ir kitos žuvys, žiemą prasidėję potvyniai, teigia ministerijos specialistai.

Aplinkosaugininkai primena, kad vienos žvejybos metu žvejas turi teisę sugauti penkias ne mažesnes kaip 45 centimetrų ilgio vėgėles.

Vilnius, gruodžio 16 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode