Kaune apdovanoti geriausi Lietuvos ūkininkai

Šiandien jau 22 kartą ūkininkai iš visos Lietuvos susirinko į tradicinį renginį „Metų ūkis“, kuriame apdovanoti geriausieji. O jų – net 126. Konkurse dalyvavo 410 ūkininkų iš 41 Lietuvos savivaldybės.

Renginio pradžią paskelbė Ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, savo kalboje paminėjęs ne vieną konkretų gražaus ūkininkavimo pavyzdį.

„Tradiciškai susirinkome pasidžiaugti tais, kurie šiemet pripažinti geriausiais. Pastebėjome įdomią tendenciją – daugėja iniciatyvų, kai kartu ūkininkauja kelios šeimos, nebūtinai susijusios šeiminiais ryšiais“, – teigė J. Talmantas

Svarbiausias konkurso kriterijus – ūkis turėjo būti padaręs realią pažangą, aktyviai naudotis investicinėmis kaimo plėtros priemonėmis ir įvertintas pagal konkurso nuostatus.

„Linkiu nugalėtojams sėkmės, o nenugalėjusiems - sėkmės kitąmet. Dirbkime kartu, tik bendromis jėgomis išspręsime klausimus, priimsime sprendimus, kad Lietuvos ūkininkui, kaimui būtų geriau“, – sakė Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas.

„Džiaugiuosi visais ūkininkais, tiek laimėjusiais, tiek dalyvavusiais konkurse. Mūsų kaimas, žemės ūkis yra pakankamai stiprus ir žinomas pasaulyje. Noriu palinkėti tiek būsimai valdžiai, tiek žemdirbių organizacijoms sutarimo su ūkininkais. Vienykite visus, būkite vieningi – tiek žemdirbiai, tiek tie, kurie atstovauja žemdirbiams. Svarbiausia - teisingi sprendimai, net jei jie nebus populiarūs. Juk tam, kad Lietuva ir žemės ūkis eitų į priekį, nepakaks tiks pažadų ir pirmavimo reitingų  lentelėse“, – kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Apie būtinybę vieningai dirbti kalbėjo ir Seimo narys, kandidatas į žemės ūkio ministrus Bronius Markauskas. Pasak Seimo nario, norai turi būti pamatuoti, o tam, kad jie būtų įgyvendinti, būtinas pačių ūkininkų organizacijų susitarimas, nes kitaip dideli norai ir darbai taip ir liks neįgyvendinti.    

Tarp šių metų laimėtojų vyrauja augalininkystės bei mišrios specializacijos ūkiai. Laimėtojų amžiaus vidurkis – 45 metai. Vyriausiajai laimėtojai – ūkininkei Eugenijai Misevičienei – jau 73 metai, ji turi 100  melžiamų karvių ir  250 ha pievų grūdinių kultūrų. Jauniausiajam ūkininkui Nerijui Januškevičiui – 25 metai, jis laiko 130 mėsinių galvijų ir turi 180 ha dirbamos žemės.

„Metų ūkis“ vyksta nuo 1994 metų.

ŽŪM informacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode