Balsingoji mažeikiškė savo talentu džiugina Lietuvą

„Turi visus duomenis, reikalingus scenai“ – tokius žodžius mažeikiškei Justinai Budaitei pasakė Donatas Montvydas. Merginai vos 16 metų, tačiau gali pasigirti dideliais laimėjimais. Būdama 13 metų, ji pateko į televizijos projekto „2 minutės šlovės“ superfinalą. Justina yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų prizininkė. Šiuo metu dalyvauja LNK TV projekte „Lietuvos balsas“.

– Papasakok, kada ir kaip atradai savo talentą.

– Mane visą gyvenimą lydėjo daina. Nuo mažų dienų mėgdavau dainuoti, tačiau nelankiau jokio būrelio. Būdama devynerių Mažeikiųmoksleivių namuose pradėjau lankyti dainos studiją „Kregždutė“, kurios vadovė Eleonora Kirkilienė. Iš pradžių dalyvavau tik festivaliuose, vėliau kilo noras save išbandyti ir su vadove pradėjome ruoštis įvairiems konkursams.

     Tavo atliekamos dainos nėra „popsinės“. Kaip įvardintum jų stilių ir kaip jį pasirinkai?

     Muzikos stilių padėjo suformuoti vadovė. Ji nukreipė į džiazo ir R&B muziką. Mano nuomone, ji rimtesnė nei pop muzika ir leidžia labiau atsiskleisti.

     Visada atlieki angliškas dainas, kodėl nedainuoji gimtąja kalba?

     Šiuo metu savo repertuare taip pat turiu lietuviškų dainų, tačiau jų nedaug.

     Kokie dainininkai ir muzika tau labiausiai patinka? Galbūt lygiuojiesi į juos?

  Iš Lietuvos atlikėjų žaviuosi Donato Montvydo ir Jazzu atliekama muzika, o pasauliniu mastu Beyonce yra viena iš mano mėgstamiausių dainininkių.

     Atlieki kitų kūrinius, gal esi parašiusi savo dainų?

     Dar ne. Manau, kad sukurti savo dainą ir ją pristatyti jau didelis žingsnis. Man apie tai kalbėti per anksti.

     Papasakok apie savo debiutą televizijoje.

     Pirma televizinė patirtis – „2 minutės šlovės“. 13 metų dalyvavau šiame televizijos projekte ir labai savimi džiaugiuosi, nes nuėjau net iki superfinalo.

     Kaip kilo mintis dalyvauti „Lietuvos balse“?

     Jau būdama 14 metų norėjau dalyvauti šiame konkurse, tačiau projekto taisyklės leidžia dalyvauti tik nuo 16 metų, bet džiaugiuosi, kad tuos dvejus metus palaukiau, jaučiuosi labiau pasiruošusi.

     Kokia atmosfera projekto užkulsiuose?

     Iš tiesų, ten verda labai įdomus gyvenimas. Daugelis galėtų pagalvoti, kad tarp dalyvių jaučiama konkurencija, tačiau bent jau man to patirti neteko. Visi dalyviai labai draugiški, bendraujantys. Personalas, kuris nurodo, kada išeiti į sceną, labai malonus. Ir Lietuvos muzikantai, su kuriais bendravau, pasirodė paprasti ir šilti žmonės.

     Iš aklųjų perklausų patekai į dvikovų etapą. Kaip sekėsi dirbti su savo porininke?

     Mes labai susidraugavome. Tai netgi nebuvo dvikova, buvo duetas. Greta gyvena Panevėžyje, todėl buvo sunku repetuoti. Netgi bandėme dainuoti per „Skype“ programą, tiesa, sekėsi sunkiai.

     Kokie tavo planai baigus mokyklą?

     Manau, kad aukštasis mokslas yra ateities pagrindas, todėl tikrai studijuosiu, tačiau nesu apsisprendusi, kokias studijas rinktis. Dvejoju tarp dviejų visiškai skirtingų dalykų: medicinos ir režisūros. Savo studijų su muzika nesieju, bet esu tikra, kad šią veiklą tęsiu.

     Turi daug veiklos, kaip viską spėji?

     Manau, kad žmogus, kuris moka planuoti laiką, spėja visur. Nors pati esu spontaniška ir viską atlikti mėgstu spontaniškai, tačiau laisvo laiko visada turiu. Darbo dienomis esu užsiėmusi, o savaitgaliais randu laiko ir draugams, ir šeimai, ir tiesiog patinginiavimui.

     Daug laiko atiduodi dainavimui, ar mokslai nenukenčia?

     Man patinka viską daryti 100 procentų. Netgi galėčiau sakyti, kad esu maksimalistė. Jeigu ką nors pradedu, noriu padaryti nepriekaištingai. Mokslai – tai mano ateitis, o dainavimas – pomėgis, todėl stengiuosi juos suderinti.

     Laimėtų konkursų skaičius įspūdingas. Kokiu pati labiausiai džiaugiesi?

     Visi konkursai man svarbūs, tačiau galėčiau išskirti tarptautinį vaikų dainavimo konkursą ,,Sing Christmas 2014“ , jame laimėjau Grand prix, ir ,,Baltic voice 2014“, jame taip pat iškovojau I vietą ir gavau specialų 250 eurų prizą.

     Jeigu laimėsi „Lietuvos balsą“, kur išleisi gautus pinigus?

     Laimėjimą investuočiau į muzikinę karjerą. Pinigai man nėra pagrindinė priežastis, aš šiame projekte dalyvauju, kad įgyčiau patirties.

     Kaip galvoji, kas lėmė tavo sėkmę, talentas ar darbas?

     Be abejo, muzikinių gabumų turiu, tačiau mano sėkmę labiausiai lėmė darbas ir didelis užsispyrimas.

     Donatas Montvydas pasakė, kad turi visus duomenis, reikalingus atlikėjui. Kokie, tavo manymu, svarbiausi dainininko bruožai?

     Manau, kad mokėjimas perteikti emocijas žiūrovams taip, kad jos paliestų jų širdis.

     Tavo pasiekimai stebina, ar nebuvai susirgusi „žvaigždžių liga“?

     Manau, kad ne. Kiekvienas žmogus kuo nors išsiskiria, aš nesijaučiu pranašesnė už kitus. Mano manymu, žmonės, kurie laiko save geresniais už kitus, tik bando užmaskuoti savo trūkumus.

     Ar gatvėje tave jau atpažįsta? Kokių komentarų sulauki?

     Kartais pastebiu, kad žmonės mane atpažįsta, bet to pernelyg nesureikšminu, o komentarų sulaukiu tik teigiamų, gal kritikuoti nedrįsta. Palaikymą jaučiu net iš svetimų žmonių. Buvo malonu, kai, einant gatve, nepažįstamos mergaitės pasakė: „Labai gražiai dainavai.“ Komplimentus išgirsti visada smagu.

Kristina KONČIŪTĖ

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode