Tremtiniai siekia Vilniaus arkikatedroje pastatyti iš Sibiro parvežtą Marijos skulptūrą

 

Tremtiniai siekia Vilniaus arkikatedroje pastatyti iš Sibiro parvežtą ir restauruotą Marijos - Sibiro Madonos skulptūrą, tačiau katalikų bažnyčios vadovybė su tuo nesutinka.

Beveik dviejų metrų aukščio medinė skulptūra Sibire, Korbiko gyvenvietės kapinaitėse buvo pastatyta 1955-aisiais ir tapo svarbi vietiniams lietuviams, kurie neturėjo bažnyčios ir melsdavosi prie skulptūros.

Tremtinys, skulptūros parvežimo į Lietuvą iniciatorius Rimvydas Racėnas siekia, kad restauruota skulptūra būtų pastatyta Vilniaus arkikatedros Tremtinių koplyčioje ir sako sulaukęs neigiamo atsakymo - arkivyskupija pasiūlė skulptūrą vežti į Šv. Mikalojaus bažnyčios šventorių ar į kurią nors Kauno bažnyčią.

Vilniaus arkivyskupijos kurija nurodo, kad katedra yra vieningas ansamblis, kuriame darant pakeitimus turi būti atsižvelgta į liturgijos reikalavimus ir bažnytinio paveldo specialistų konsultacijas, vyskupo, bažnyčios dvasininkų ir bendruomenės poreikius.

Autorius: Ignas Jačauskas

Vilnius, birželio 14 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode