Reklama 2

Kuo privalu pasirūpinti, kad daugiabutyje nekiltų gaisras?

 

Šiuo metu daug rašoma apie degančiu fakelu Londone virtųsi daugiabutį. O kokia situacija gaisrinės saugos požiūriu Lietuvoje esančiuose daugiabučiuose? „Kad būtų išvengta skaudžių nelaimių, svarbiausia yra šalinti priežastis, kad tokie gaisrai nekiltų. O tuo rūpintis turi tiek patys gyventojai, tiek namų bendrijos. Deja, priešgaisrinės priežiūros pareigūnų kasmet daugiabučiuose atliekami patikrinimai verčia nerimauti, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Jie rodo, kad kai kuriuose pastatuose, kilus gaisrui,  būtų sudėtinga evakuotis. Deja, ir avariniai išėjimai  neretai neatitinka jiems keliamų reikalavimų. Į gaisrinę saugą turėtų būti kreipiamas didesnis dėmesys ir juos renovuojant“.

Pasak J. Targonsko, neretai stokojama atsakingo požiūrio. Gyventojai rūsių koridoriuose, laiptinėse, palėpėse kaupia ne tik įvairius daiktus, bet ir degias medžiagas, būna rakinamos laiptinių durys, užmūrijami langai.  

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet Lietuvoje daugiabučiuose kilo 395 gaisrai, kurių metu jau žuvo 17 žmonių, 44 buvo išgelbėti. Per penkerius metus šalyje tokiuose pastatuose  kilo beveik 4 tūkst. gaisrų. Jų metu žuvo  141 žmogus. Ugniagesiams šiuose gaisruose teko gelbėti daugiau kaip 500 gyventojų.

Dažniausia priežastis, dėl kurių daugiabučiuose kyla gaisrai – neatsargus žmonių elgesys.  „Dažnai juose žūstama neatsargiai rūkant. Neretai gaisrai kyla, kai paliekami įjungti šildymo ar kiti buities prietaisai, ugnis įsiplieskia ir dėl elektros  instaliacijos. Visais šiais atvejais gyventojų gyvybę gali išgelbėti dūmų detektoriai, kuriuos įsirengti ir tinkamai prižiūrėti nuolat skatina ugniagesiai“, – teigia J. Targonskas.

Beje, atliekant  gelbėjimo darbus daugiaaukščiuose  pastatuose ugniagesiams tenka susidurti su įvairiomis kliūtimis –  trukdo automobiliais užstatyti kiemai,  būna sudėtinga privažiuoti  prie hidrantų.

Ugniagesiai primena, jog kilus gaisrui daugiabutyje, kuo skubiau reikia eiti į lauką ir nepamiršti perspėti kaimynų. Jokiu būdu negalima naudotis liftu, nes išjungus elektros tiekimą, jame įkalintiems žmonėms gresia pavojus uždusti dūmuose. Evakuojantis būtina judėti išėjimo link. Jeigu laiptinėje daug dūmų, burną ir nosį reikia prisidengti drėgnu audiniu. Jeigu neįmanoma evakuotis laiptais, reikia išeiti į balkoną ir stengtis atkreipti į save dėmesį. Be to,  daugiaaukščių gyventojams būtina susitvarkyti laiptines ir sandėliukus, kad juose nebūtų nereikalingų daiktų, kurie gali trukdyti evakuacijai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode