Siūloma uždrausti pėstiesiems naudotis telefonais pėsčiųjų perėjose

 

Seime registruotos pataisos, kurios draustų pėstiesiems naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis pėsčiųjų perėjose.

Kelių konservatorių bei Valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovų teikiamomis pataisomis būtų uždrausta pėstiesiems naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis pėsčiųjų perėjose, jeigu jomis naudojamasi rankomis.

Pasak Seimo narių, pataisomis siekiama užtikrinti, kad visi eismo dalyviai būtų dėmesingi, sumažėtų eismo įvykių, per kuriuos nukenčia žmonės.

„Mobiliojo ryšio įrenginiai blaško pėsčiųjų, taip pat, kaip ir vairuotojų, dėmesį, todėl didina galimybę sukelti eismo įvykį“, – aiškina parlamentarai.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys BNS sakė, kad tokios pataisos – reikalingos.

„Kai mes žiūrime, kaip elgiasi pėstieji pėsčiųjų perėjose, manau, kad kažkokių priemonių reikia imtis, nes jie eidami per gatvę mažiausiai kreipia dėmesį į tai, kaip jie elgiasi eisme: kalba telefonais, naršo internete. Bet iš tikrųjų Kelių eismo taisyklės reikalauja, kad dėmesys einant per gatvę būtų kreipiamas būtent į eismą“, – aiškino pareigūnas.

Dabar draudimas naudotis telefonais numatytas vairuotojams. Pasak V.Grašio, visuomenė turėtų būti nepakantesnė telefonus naudojantiems eismo dalyviams.

„Tai yra pačių mūsų, eismo dalyvių, reikalas, kaip mes tą dalyką toleruojame. Jeigu sėdėdami šalia įspėtume vairuotoją, kad jis nesinaudotų mobiliu įrenginiu, nes tai kelia pavojų mums patiems, tai turėtų įtakos saugumui. Nemaža dalis eismo dalyvių dar toleruoja naudojimąsi telefonais, čia reikalinga ir švietėjiška veikla, mums reikia visiems susitarti, kad naudotis telefonu vairuojant yra gėda, taip elgiasi neatsakingi žmonės. Tas pats pasakytina ir apie pėsčiuosius“, – BNS penktadienį dėstė V.Grašys.

Autorė: Donata Motuzaitė

Vilnius, birželio 17 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode