Lietuvoje gyvena keturi su šalies kariais dirbę afganistaniečiai

 

Lietuvoje šiuo metu kuriasi keturi su šalies kariais Afganistane dirbę vietiniai, vienas iš jų dar negavo prieglobsčio, BNS informavo Jungtinis štabas.

Pirmasis į Lietuvą pernai balandį atvyko Abdulas Basiras Yousufis (Abdulas Basiras Jusufis). Jis vertėjavo Lietuvos kariams, tarnavusiems Goro provincijoje.

Į šalį afganistanietis perkeltas, kai socialiniame tinkle „Youtube“ viešai pasiprašė prieglobsčio, būdamas stovykloje Graikijoje. Paskelbtame vaizdo įraše A.B.Yousufis tikino mylintis Lietuvą ir norintis joje gyventi.

Kiek vėliau į Lietuvą atvyko ir jo šeima.

A.B.Yousufiui gavus prieglobstį Lietuvoje, į šalį pradėjo vykti ir kiti su Lietuvos kariais dirbę afganistaniečiai.

Iš Goro Į Lietuvą atvažiavo Shahas Mohammadas Shahabas (Šahas Muhamadas Šahabas), o iš Kandaharo – Omeras Barakas. Jie iš Migracijos departamento gavo leidimus gyventi Lietuvoje.

Balandžio pradžioje į Lietuvą iš Goro atvyko Osmamas Mohammadas Jaqubis (Osmamas Muhamadas Jakubis).

Jis šiuo metu laukia sprendimo dėl prieglobsčio.

Kariuomenės Jungtinio štabo pareigūnai BNS teigė Migracijos departamentui patvirtinę, kad visi keturi minėti asmenys dirbo su Lietuvos kariais Afganistane.

„Mes turime duomenų bazę ir joje matome, kad jie tikrai mums dirbo“, – sakė Civilių ir karių bendradarbiavimo valdybos vyresnysis specialistas Eugenijus Vaicekauskas.

Lietuva Goro provincijos atkūrimo grupei vadovavo aštuonerius metus nuo 2005-ųjų.

Šiuo metu Afganistane yra apie 20 Lietuvos karių, jie dalyvauja ne kovinėje NATO misijoje „Tvirta parama“.

Autorius: Saulius Jakučionis

Vilnius, liepos 8 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode