Šiemet kiek išaugo nepasitikėjimas žiniasklaida

 

Lietuvoje per pusmetį kiek augo nepasitikėjimas žiniasklaida.

Naujausia dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa rodo, kad žiniasklaida dabar nepasitiki 24,4 proc. gyventojų (šių metų sausį - 23,4 proc.), o teigiamai ją vertina 32,9 (sausį - 39,6 proc.). Pernai gruodį nepasitikinčių žiniasklaida buvo 19 proc.

„Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys BNS sako, kad nepasitikėjimo žiniasklaida rodiklis Lietuvoje nėra išskirtinis. Jis, be kita ko, atkreipė dėmesį, kad žiniasklaidos reitingas šiuo metu yra panašus, kaip ir prokuratūros bei teismų, kurių reitingai kyla. Pastarosiomis institucijomis liepą pasitikėjo po 28 proc., o nepasitikėjo - atitinkamai 18 ir 25 proc. apklaustųjų.

„Anksčiau žiniasklaida būdavo šalia bažnyčios“, - BNS sakė V.Gaidys.

Ugniagesiais gelbėtojais, policija ir bažnyčia Lietuvoje pasitikima labiausiai - atitinkamai 88, 61 ir 51 proc. apklaustųjų.

„Sodrą“ palankiai vertina 45 proc. (sausį - 52 proc.), kariuomenę - 55 proc. (sausį - 57 proc.), bankus - 40,5 proc. (45,2 proc.), Valstybės kontrolę - 38 proc. (35 proc. ).

„Vilmorus“ apklausą atliko birželio 30 - liepos 9 dienomis.

Vilnius, liepos 15 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode