Trys parlamentarai siūlo griežtinti baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais

 

Trys Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime nariai siūlo griežtinti baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais.

Pagal Seimo narių siūlymą, už gyvūno kankinimą, jei dėl to jis žuvo ar buvo suluošintas, nebebūtų galima atsipirkti bauda, kaip šiuo metu. Liktų tik griežtesnės Baudžiamajame kodekse numatytos sankcijos: viešieji darbai, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Taip pat siūloma Baudžiamąjį kodeksą papildyti nuostata, kad nuo vienų iki trejų metų nelaisvės grėstų už žiaurų elgesį su gyvūnais, jei tokie veiksmai būtų viešinami, išsakomas ketinimas juos tęsti, veikiama asmenų grupėje, jei šie veiksmai būtų daromi stebint mažamečiams, iš chuliganiškų paskatų.

Pataisas registravo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas bei šios frakcijos nariai Vitalijus Gailius ir Dovilė Šakalienė.

Aiškinamajame rašte jie pažymi, kad visuomenę vis dažniau sukrečia rezonansinės bylos, kada asmenys žiauriai elgiasi su gyvūnais, juos kankina ir tai „viešai demonstruoja bei didžiuojasi dalindamiesi žiauriais vaizdais socialiniuose tinkluose“.

„Tokio elgesio modelio sklaida yra ypač žalinga vaikams ir paaugliams, kurie yra imlesni ir jautresni smurtinio pobūdžio informacijai, įskaitant ir paskatą pakartoti tokį elgesį siekiant populiarumo, mėginant kompensuoti dėmesio trūkumą ar kitų priežasčių“, – teigia iniciatoriai.

Anot parlamentarų, šiuo metu sankcijų spektras už žiaurų elgesį su gyvūnais labai platus – nuo viešųjų darbų iki realaus laisvės atėmimo, bet reglamentavimas netinkamas, nes „už sunkias smurto prieš gyvūną formas – sukeliančias gyvūno luošumą arba mirtį – galima atsipirkti keliasdešimties eurų bauda ar keliomis savaitėmis vejos pjovimo miesto parke“.

„Manytina, kad piniginės baudos taikymas kaip savarankiškos bausmės nėra adekvati sankcija už tokią žiaurią smurtinę nusikalstamą veiką“, – siūlymą braukti baudą kaip galimą sankciją aiškina iniciatoriai.

Vilnius, liepos 15 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode