VRM ir policija Vilniaus bažnyčioje žada steigti psichologinės ir dvasinės pagalbos centrą

 

Vidaus reikalų (VRM) bei Švietimo ir mokslo (ŠMM) ministerijos trečiadienį pasirašė sostinės senamiestyje esančios Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios perėmimo aktą. VRM ir policija puoselėja planus čia įsteigti dvasinės ir psichologinės pagalbos centrą pareigūnams bei gyventojams.

Kaip BNS sakė vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius, kas bus daroma su perimtomis bažnyčios patalpomis, detaliau ministras bei policijos kapelionas, kunigas Algirdas Toliatas informuos ketvirtadienį.

„Ketinama ten įkurti bendruomenės centrą ir teikti dvasinės sielovados paslaugas. Bus erdvė ir pareigūnams, ir bendruomenei, bus galima gauti ir psichologinę, ir dvasinę pagalbą, bendruomenei – užsiimti įvairiomis veiklomis, galima kalbėti apie pagalbą nukentėjusiesiems nuo prekybos žmonėmis“, – teigė K.Vaitkevičius.

Savičiaus gatvėje esanti barokinė Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią iki šiol valdė ŠMM. Pirmoji medinė koplyčia ar bažnyčia šioje vietoje, manoma, iškilo apie 1670 metus ir priklausė katalikiškam karmelitų ordinui, mūrinė iškilo XVIII amžiaus viduryje. Įvairiais tarpsniais ji priklausė katalikams, stačiatikiams. Antrojo pasaulinio karo metu bažnyčios interjeras sunaikintas, ji buvo paversta sandėliu.

Autorius: Ignas Jačauskas

Vilnius, rugpjūčio 10 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode