Seime bus aptariama pabėgėlių integracija savivaldybėse

Pirmadienį Seimo rūmuose Vilniuje rengiama konferencija kurioje bus aptarta pabėgėlių integracijos savivaldybėse geroji patirtis ir pristatyti naujausi prieglobsčio bei pabėgėlių integracijos politikos srities pakeitimai Šiaurės ir Baltijos šalyse.

Pranešimus apie viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą užtikrinant prieglobsčio prašytojų priėmimo sąlygas, apie pabėgėlių integracijos politiką nacionaliniu ir vietos lygmeniu skaitys Lietuvos ir užsienio šalių kviestiniai svečiai iš Norvegijos, Švedijos ir Latvijos. Pranešėjai dalysis šalių patirtimi ir pristatys perspektyvas, pranešė Seimas.

Renginyje taip pat bus pristatytas prieglobstį gavusių užsieniečių integracijos politikos įgyvendinimo vertinimas ir integracijos procesų stebėsena, vyks diskusija.

Renginį organizuoja Seimo Žmogaus teisių komitetas.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, Lietuva iš Italijos, Graikijos ir Turkijos stovyklų yra perkėlusi 414 asmenų. Dauguma jų – 283 – yra išvykę iš šalies. Pabėgėlių netenkina mokamos mažos išmokos pragyvenimui.

Lietuva buvo įsipareigojusi iki šių metų rugsėjo priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ar Eritrėja, tačiau pažado neįvykdė.

Vilnius, spalio 9 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode