Reklama 2

Bėgime mirusių karių šeimoms paremti dalyvavo daugiau kaip 1,4 tūkst. karių ir civilių

 

Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų draugijos trečią kartą organizuotame bėgime „In Memoriam“ šeštadienį dalyvavo daugiau kaip 1,4 tūkst. karių ir civilių.

Vilniaus Vingio parke vykęs bėgimas buvo skirtas atminti ir pagerbti dvylikai 2017 metais mirusių karių. Bėgimo metu surinkta daugiau kaip 3,7 tūkst. eurų, lėšos bus perduotos mirusių karių šeimoms paremti, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvos karius bėgimu pagerbė ir Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai. Rukloje nuo metų pradžios dislokuotai ir gegužės pabaigoje baigtai formuoti daugianacionalinei kovinei grupei vadovauja Vokietija, savo karių yra skyrusios Belgija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Norvegija.

Šiais metais mirusius karius bėgimu pagerbė taip pat ir užsienyje tarnaujantys kariai bei jų šeimų nariai. Bėgimas „In Memoriam“ Tartu mieste Estijoje vyko lapkričio 9 dieną, lapkričio 11 dieną bėgimas buvo organizuojamas Čikagoje (JAV) ir Ukrainoje, o lapkričio 25 dieną vyks Briuselyje (Belgija). Bėgimas „In Memoriam“ vyko ir Afganistane -  Kabule bei Herate.

Idėja organizuoti bėgimą kariams atminti kilo mirus majorui Vytautui Burokui 2015 metais „Danske Bank“ organizuoto maratono metu.  Pirmaisiais metais bėgo apie 500 dalyvių, pernai bėgime dalyvavo apie 1 tūkst. bėgikų.

Vilnius, lapkričio 11 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode