Reklama 2

Seimas linkęs nustatyti 132,5 euro bazinį dydį tarnautojų algoms

Seimas linkęs nustatyti 132,5 euro pareiginės algos bazinį dydį, pagal kurį skaičiuojamas biudžetininkų, valstybės tarnautojų, pareigūnų, teisėjų ir politikų atlyginimas.

Palyginti su Vyriausybės teiktu siūlymu, atlyginimo bazinis dydis augtų 50 centų, tačiau ir tai pareikalaus papildomų 11 mln. eurų, pažymėjo premjeras Saulius Skvernelis.

Seimas pasirinko atsargesnį kelią kelti bazinį dydį nei buvo nusprendęs pagrindinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas, siūlęs šį dydį kelti iki 137 eurų.

Per svarstymą antradienį buvo pritarta grupės „valstiečių“, tarp jų ir lyderio Ramūno Karbauskio, pasiūlymui, kad būtų nustatytas 132,5 euro dydis. Už tai balsavo 61 Seimo narys, prieš buvo 11 ir 22 susilaikė.

Dar liko paskutinis balsavimas dėl pareiginės algos bazinio dydžio 2018 metams nustatymo.

Vyriausybė 2018 metams siūlė nustatyti 132 eurų pareiginės algos bazinį dydį.

Seime buvo išvis nuspręsta antradienį šio projekto nesvarstyti, tačiau pertraukos prašę konservatoriai vėliau prašymą atšaukė. Irena Degutienė paaiškino, kad susipainiojo dėl projektų.

Dabar pareiginės algos bazinis dydis siekia 130,5 euro, jis nesikeitė nuo 2009 - ųjų ekonominės krizės. Iki tol jis siekė 141,9 euro.

Autorė: Milena Andrukaitytė

Vilnius, lapkričio 28 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode