Reklama 2

G. Surplys tikisi paskatinti lietuviškos produkcijos eksportą į Kiniją

 

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys vizito Kinijoje metu tikisi paskatinti lietuviškos produkcijos eksportą į Kiniją. 

Kinijoje ministras susitiks su šalies verslininkais, prekybos didmenininkais, perdirbėjais bei Kinijos Žemės ūkio ir kaimo reikalų ministerijos vadovybe, BNS pranešė ministerijos atstovas spaudai Martynas Žilionis.

Anot jo, G. Surplys taip pat dalyvaus Kinijos žemės ūkio prekybos mugėje, kur savo produkciją pristato Lietuvos įmonės.

Nuo pirmadienio Kinijoje viešintis ministras jau susitiko su Kinijos Generalinės muitinės administracijos bei Kinijos virtuvės asociacijos vadovais.

„Susitikimų metu aptartos lietuviškos žemės ūkio ir maisto pramonės produkcijos eksporto į Kiniją galimybės“, – teigė M. Žilionis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį taip pat vyksta į Kiniją aptarti prekybos klausimų. Ji susitiks su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu) ir dalyvaus pirmojoje Kinijos importo parodoje.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, Lietuva yra gavusi pieno ir žuvų produktų eksporto leidimus į Kiniją, šiuo metu laukiama ir leidimo dėl jautienos eksporto. 

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Kinija tarp Lietuvos eksporto partnerių užima 25-ą vietą, o pagal importą ji yra trylikta. 

Vilnius, spalio 30 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode