Individualiai ir savarankiškai dirbantieji „Sodrai“ turi mokėti mažiau – Seimas

 

Seime skinasi kelią pataisos, kurios leis daliai savarankiškai ir individualiai dirbančių žmonių ateityje „Sodros“ įmokas mokėti nuo pusės ar 90 proc. pajamų. 

Už tokias Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisas antradienį po svarstymo balsavo 61 parlamentaras, prieš – 10, o susilaikė 28. Galutinis balsavimas numatytas kitą dieną. 

Jeigu Seimas tokias pataisas priims, individualios įmonės savininkai, mažosios ir ūkinės bendrijos tikrieji nariai „Sodros“ įmokas ir toliau mokėtų nuo 50 proc. pajamų. Tokias įmokas mokėtų ir pagal sutartis dirbantys meno kūrėjai, atlikėjai bei sporto veikėjai, kiti savarankiškai dirbantieji. 

Individualiai dirbantiesiems, ūkininkams ir jų partneriams įmokos būtų skaičiuojamos nuo 90 proc. pajamų.  

„Šiandien labai svarbu, kad vykdant kitas reformas, nesukelti papildomo erzelio tarp smulkų verslą vykdančių žmonių. Iš tikrųjų, mes kalbame apie 6 ar 4 mln. eurų (biudžeto netektis – BNS). (...) Tie žmonės dirba savarankiškai ir uždirba duoną sau ir savo šeimai“, – prieš balsavimą teigė „valstietis“ Tomas Tomilinas. 

Konservatorė Gintarė Skaistė priekaištavo, kad į individualiai ir savarankiškai dirbančių gyventojų grupes įskaičiuojami ir tantjemų gavėjai, valdybų nariai.

„Yra labai daug gyvulių ūkio vis dar likę šitame įstatyme“, – teigė ji. 

Tuo tarpu Socialdemokratas Algirdas Sysas tikino, kad tokia „Sodros“ mokesčiais apmokestinimo tvarka „ne stiprina sistemą, o (...) prognozuoja skurdą ir atskirtį tiems žmonėms“.  Pasak jo, individualiai ir savarankiškai dirbantys žmonės neapsidraudžia, nes moka labai mažas įmokas.  

„Nekalbu, kad jie išmoką ligos mažą gaus arba išvis negaus, kad jie nedarbo išmokos negaus, bet senatvėje jie negaus valstybinio socialinio draudimo pensijos. Ir visi mokesčių mokėtojai turės išlaikyti juos“, – kalbėjo A. Sysas. 

Vyriausybė siūlė socialinio draudimo įmokas mokėtų nebe nuo pusės, kaip yra iki šiol, o nuo visų gautų apmokestinamųjų pajamų.

Anksčiau premjeras Saulius Skvernelis aiškino, kad Vyriausybės siūlytas mokesčių bazės išplėtimas savarankiškai dirbantiems asmenims reikalingas dėl mokesčių reformos, esą jeigu būtų paliktas 50 proc. bazės dydis, tai individualiai dirbantiems asmenimis mokesčiai nuo sausio sumažėtų 30 procentų. 

Autorė: Sniegė Balčiūnaitė

 Vilnius, lapkričio 20 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode