G. Surplys: negalime kontroliuoti kainų, bet galime keisti įpročius

 

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sako, kad nauja maisto kuponų sistema padės suformuoti tinkamus žmonių įpročius. Anot jo, kuponus pirmiausia išbandys šeimos, auginančios ikimokyklinio amžiaus vaikus, o vėliau jie gali būti dalijami ir senjorams. 

„Vyriausybė negali kontroliuoti kainų, bet mes galime padėti žmonėms suformuoti tam tikrus įpročius. Jeigu mes norime, kad maisto kainos Lietuvoje nešuoliuotų į viršų drastiškai, ką norime padaryti šiuo metu, tai sukurti įpročius ūkininkams pardavinėti maistą kuo arčiau, kur jis gaminamas“,– trečiadienį po pasitarimo sakė ministras.

„Kitas įprotis, kurio reikia, kad smulkios parduotuvės gyventų, veiktų, sukurtų konkurenciją, yra vartotojų įpročiai, eiti ir pirkti maisto produktus ten, kur jie gyvena, artimiau, maistą, kurį jis matė, kaip jis auginamas, ir taip toliau“,– pridūrė jis.

Pasak G. Surplio, visos šeimos, auginančios ikimokyklinio amžiaus vaikus, į savo mobilųjį telefoną gaus kodą, su kuriuo keliaus į tinklo, kurį suformuos Vyriausybė, parduotuvę, ir įsigis maisto produktų su 20 proc. nuolaida. 

„Mėnesio pabaigoje parduotuvės savininkas pateiks duomenis valstybės institucijai ir atgaus tuos pinigus, kuriuos išleido tai nuolaidai“,– aiškino G. Surplys.

Anot jo, jeigu projektas bus sėkmingas, bus galima galvoti apie gyventojų rato išplėtimą, pavyzdžiui, įtraukiant senjorus. 

Žemės ūkio ministerija, be to, žada viešai skelbti svarbiausių maisto produktų kainas.

„Turime informacinę svetainę produktukainos.lt, kuri šiuo metu veikia, iki sausio mėnesio dar ją patobulinsime, susiderinome su Statistikos departamentu metodiką, turėsime 20 prekių krepšelį, kurio kainas stebėsime visuose prekybos tinkluose ir teiksime visuomenei“, - kalbėjo ministras. 

Pasak jo, portale bus galima palyginti kainas ir atitinkamai rinktis pigiausią parduotuvę.

Dėl duomenų teikimo ministras ketvirtadienį tarsis su prekybos tinklų atstovais.

„Rytoj susitinkame su prekybos tinklų atstovais kalbėti apie geranorišką duomenų pateikimą šiai priemonei. Iš tiesų turėsime priemonę, kuri leis ir vartotojui pažiūrėti, kur galima įsigyti produktus pigiau, ir tuo pačiu gamintojams, pažiūrėti, kokia jų kainos dalis yra toje maisto grandinėje“,– trečiadienį sakė ministras.

Žemės ūkio ministerijai taip pat pavesta išanalizuoti, kaip prekybininkai naudoja valstybinę žemę.

Ministerijos duomenimis, yra 700 parduotuvių, priklausančių prekybos tinklams, iš jų 400 stovi ant valstybinės žemės.

„Šiuo metu Nacionalinė žemės tarnyba atlieka patikrinimą, duotais terminais, artimiausiu metu pateiks savo išvadas, kaip ta žemė yra naudojama“,– teigė G. Surplys.

Kainų mažinimo priemonių paketo įstatymų projektus Vyriausybė priims kitą savaitę. Jiems dar turės pritarti Seimas.

Autorė: Erika Alonderytė

Vilnius, lapkričio 21 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode