Vyriausybė spręs, ar stiprinti lietuvių kalbos mokymą tautinių mažumų vaikams

Vyriausybė ketvirtadienį spręs, ar teikti Seimui pataisas, numatančias stipresnį lietuvių kalbos mokymą tautinių mažumų vaikams.

Švietimo ir mokslo ministerija siūlo nustatyti, kad tautinių mažumų mokyklose, vykdančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, mokymui lietuvių kalba būtų skiriamos ne mažiau kaip penkios valandos per savaitę.

Šiuo metu Švietimo įstatyme nustatyta, kad priešmokyklinio ugdymo programoje mokymui lietuvių kalba skiriamos ne mažiau kaip keturios valandos.

Tuo metu ikimokyklinio ugdymo įstaigose mokymas lietuvių kalba gali vykti pageidaujant vaikų tėvams.

Visgi Vyriausybė teigia, kad „neskiriant konkrečių valandų ir tam reikalingų finansų, ugdymas lietuvių kalba nevykdomas“, nors tėvai to ir pageidautų.

Nauja tvarka įsigaliotų nuo kitų metų rugsėjo.

Ikimokyklinis ugdymas vyksta vaikams nuo vienerių iki penkerių ar šešerių metų, o priešmokyklinis – nuo penkerių arba šešerių metų.

Pernai pagal ikimokyklinio ugdymo programą mokėsi apie 7 tūkst. vaikų, priešmokyklinio ugdymo programą – daugiau nei 2,2 tūkst. vaikų.

Autorius: Saulius Jakučionis

Vilnius, gruodžio 27 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode