Dalis mokytojų galėtų tapti mokytojų padėjėjais, sako švietimo ministras

Kylančias moksleivių elgesio problemas mokytojams galėtų padėti spręsti mokytojų padėjėjai, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Interviu naujienų portalo delfi.lt laidai „Dėmesio centre“ ministras ketvirtadienį pripažino, kad klasės, kuriose yra iki 30 moksleivių,  yra per didelės, kad moksleivius, ypač 13-15 metų paauglius galėtų suvaldyti vienas mokytojas. 

„Dirbti su tokia klase jam jau sunku. Vadinasi, turės būti ir mokytojo padėjėjas, padedantis mokytojui kurti emocinę aplinką, šiek tiek suvaldyti kai kuriais atvejais tam tikrus charakterius, elgesį vaikų“, – svarstė jis.

Buvusi švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė yra sakiusi, kad Lietuvoje yra daugiau nei 6 tūkst. pedagogų perteklius. A. Monkevičius taip pat pripažįsta, kad dalyje savivaldybių mokytojų koncentracija per didelė.

„Kai sakome – per daug Lietuvoje mokytojų, ar nevertėtų pagalvoti, kad pakeisti kai kurių mokytojų kompetencijas, kvalifikacijas ir pasitelkti juos į štai tokias pamokas, kad būtų galima valdyti mikroklimatą?“, – tikino A. Monkevičius.

„Iš esmės, taip“,  – sakė jis, perklaustas, ar dalis mokytojų, kur jų yra per daug, galėtų tapti mokytojų padėjėjais. 

Diskusijos dėl mokyklų mikroklimato kyla po internete Žiežmarių gimnazijos mokinių tėvų paviešinto įrašo, kaip nesitvardanti lietuvių kalbos mokytoja plūsta auklėtinius dėl netaisyklingo kirčiavimo.

Įrašą paskelbė didieji šalies naujienų portalai. Po šio incidento, mokytoja pranešė, jog serga, klasė perduota kitai mokytojai.

Vilnius, sausio 24 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode