S. Skvernelis: reikia šviesti tėvus dėl skiepų, o ne vykdyti draudimų politiką

 

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis antradienį pareiškė, kad reikia šviesti visuomenę apie skiepų naudą, o ne vykdyti draudimų politiką.

Taip jis reagavo į opozicinių konservatorių siūlymus griežtesnėmis priemonėmis skatinti tėvus skiepyti savo atžalas.

„Opozicija nori daryti tai, kuo dažnai kaltino mūsų Vyriausybę ir valdančiąją daugumą – tai yra draudimų politika. Buldozerio politika nėra priimtina, man atrodo, šiuo atveju“, – žurnalistams Seime sakė premjeras.

„Mes turime įtikinėti argumentuotai tėvus, visuomenę, šviesti ir (raginti) suprasti, kad nesiskiepijimas yra ne individualus sprendimas. Tai paliečia visą visuomenę“, – pridūrė jis.

Konservatoriai pasiūlė nemokėti vaiko pinigų savo atžalų neskiepijantiems tėvams, neleisti neskiepytiems vaikams patekti į darželius, padaryti privalomus skiepus su vaikų kolektyvais dirbantiems suaugusiesiems, neįleisti į Lietuvą nuo tymų nepasiskiepijusių užsieniečių.

Opozicijos politikai taip pat siūlo valstybei kompensuoti žmonių pasitikrinimą dėl specifinio imuniteto nuo ligų, kurioms išvengti reikalinga vakcinacija.

Į konservatorių frakcijos posėdį pakviestas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atsargiai vertino prievartinius būdus paraginti žmones skiepytis, nes tai mobilizuoja prieš vakcinas nusiteikusius asmenis.

Jis taip pat ragino labiau šviesti visuomenę apie skiepų naudą ir imtis švelnesnių priemonių didinti skiepijimo rodikliams, pavyzdžiui, pirmiausia siekti didinti vakcinacijos lygį tose įstaigose, kur jis yra žemas.

Premjeras teigė, kad A. Veryga į išaugusius susirgimų tymais rodiklius ir augantį skepticizmą dėl vakcinacijos reaguoja tinkamai ir „puikiai žino, kad prievartinis bandymas priversti žmones skiepytis yra nelabai perspektyvus kelias“.

Naujausiais duomenimis, šiemet iš viso Lietuvoje užregistruoti 242 tymų atvejai – aštuonis kartus daugiau, nei per visus 2018-uosius.

Daugiausiai – 125 – atvejų registruota Kaune, Vilniuje fiksuoti 23 susirgimai šia liga.

Tymai diagnozuoti 60 vaikų ir 182 suaugusiems asmenims. Daugumos susirgusių suaugusių asmenų skiepijimo būklė nežinoma. Daugiau nei 90 proc. susirgusiųjų vaikų – neskiepyti.

Autorius Saulius Jakučionis

Vilnius, kovo 26 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode