Atsakomybė už Gedimino kalno darbų vykdymą tenka rangovui – Lietuvos nacionalinis muziejus

 

Atsakomybė už Gedimino kalno darbų vykdymą tenka rangovui bendrovei „Rekreacinė statyba“, trečiadienį išplatintame pranešime sakė Lietuvos nacionalinis muziejus.
 
„Gedimino kalno tvarkybos darbus vykdė viešojo pirkimo konkursą laimėjusi įmonė „Rekreacinė statyba“. Visa atsakomybė už darbų proceso vykdymą, taip pat ir darbuotojų įdarbinimą, tenka rangovui. Sutarties vykdymo metu muziejus neturėjo informacijos apie pasitelktus subrangovus“, – teigiama išplatintame pranešime. 

Muziejaus teigimu, rangovas darbininkus samdė per įdarbinimo įmonę, kuri yra atsakinga už šio proceso teisėtumą. Muziejus, kaip darbų užsakovas, niekaip negalėjo įtakoti rangovo sprendimų dėl darbininkų samdymo.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas BNS perduotame komentare taip pat teigė, kad atsakomybė tenka rangovui. 

„Šiuo atveju visa atsakomybė už Gedimino kalno darbų proceso vykdymą, taip pat ir darbuotojų įdarbinimą, tenka rangovui. Lietuvos nacionalinis muziejus, kaip Gedimino kalno tvarkybos darbų užsakovas, aiškinasi situaciją. Laukiame atsakingų institucijų sprendimų dėl Lietuvos Respublikos teisės aktų pažeidimų“, – teigia ministras.

Ikiteisminį tyrimą atliekančios Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) duomenimis, Lietuvoje ir Lenkijoje registruotose Ukrainos piliečio valdomose bendrovėse buvo nelegaliai įdarbinami darbuotojai iš Ukrainos ir Baltarusijos, klastojami dokumentai, apgaulingai tvarkoma apskaita. 

FNTT įtaria, kad bendrovių direktorius galėjo pasisavinti apie 300 tūkst. eurų. Lietuvoje registruota bendrovė dalyvavo daugybėje konkursų, o laimėjusi juos, pasirašydavo subrangos sutartis dėl statybos darbų atlikimo. Viena tokių – Gedimino kalno rekonstrukcija. 

BNS žiniomis, mokesčių slėpimu užsiėmė rangovo „Rekreacinė statyba“ pasamdytas subrangovas „Kapelas“. 

Registrų centro duomenimis, 2016 metais Vilniuje įsteigta bendrovė „Kapelas“ priklauso Ukrainos piliečiui Romanui Vasiljevui. Jis taip pat vadovauja įmonei.

Viešai prieinamais „Sodros“ duomenimis, 2017 metų lapkritį įmonėje dirbo keturi žmonės, vidutinis atlyginimas neatskaičius mokesčių siekė beveik 93 eurus. 

Nuo 2017 metų gruodžio iki šių metų vasario įmonė neteikė duomenų apie vidutinį atlyginimą įmonėje. Per šį laikotarpį įmonėje daugiausiai dirbo vienas darbuotojas.

BNS su R. Vasiljevu susisiekti nepavyko, jo telefonas buvo išjungtas. 

Autorius Jonas Kisielius

Vilnius, gegužės 29 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode