Romas

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė situaciją Žiežmariuose aptars su vietos valdžia

 

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė situaciją Žiežmariuose ketvirtadienį aptars su vietos valdžia.

Viceministrė ketina tartis, kaip sumažinti įtampą, kilus Žiežmarių gyventojų nepasitenkinimui dėl valdžios norų čia statyti namus, kuriuose ketinama apgyvendinti dešimt protinę negalią turinčių žmonių.

Apie tai ji kalbės su Kaišiadorių rajono meru Vyteniu Tomkumi, administracijos atstovais bei Žiežmarių seniūne Edita Kerdokiene, taip pat turėtų susitikti ir su Žiežmarių bendruomene.

Vietos gyventojai teigė bijantys tokios kaimynystės dėl savo ir savo vaikų saugumo, taip pat kritikavo vietos valdžią, kuri dėl tokių globos namų statybų su jais nesitarė.

Panaši situacija nutiko ir Biržuose, kur vietos bendruomenė blokavo planus pastatyti globos namus aštuoniems be tėvų globos likusiems mažamečiams.

Dėl situacijos Biržuose ir Žiežmariuose pasipiktinimą išreiškė ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, sakęs, kad patyčios nebus toleruojamos. Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad situacija šiuose miestuose tiesiogiai iliustruoja socialinę atskirtį.

Autorius: Ramūnas Jakubauskas

Vilnius, rugpjūčio 8 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode