Ssc pirmasis
Ssc antrasis

Į Lietuvą atvyko paskirtasis naujasis JAV ambasadorius R. Gilchristas

Į Lietuvą atvyko paskirtasis Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasadorius Robertas S. Gilchristas (Robertas Gilkristas), ketvirtadienį pranešė šios šalies ambasada.

Jį ambasadoriaus pareigoms praėjusių metų liepą nominavo JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), gruodį nominacija buvo patvirtinta Senate. Naujasis ambasadorius prisaikdintas sausio 13 dieną.

Duodamas priesaiką paskirtasis ambasadorius gyrė Lietuvą kaip vieną ištikimiausių Jungtinių Valstijų sąjungininkių, kartu pabrėždamas, kad eiti ambasadoriaus pareigas jam yra „viso gyvenimo garbė“.

„Džiaugiuosi galimybe Lietuvoje būti šaliai minint šio istorinio įvykio trisdešimtmetį. Kartu džiaugiamės, kad šie metai žymi ir 80-ąsias Welleso deklaracijos metines – šiuo dokumentu Jungtinės Valstijos pažymėjo niekuomet nepripažinsiančios jėga įvykdytos Lietuvos ir kitų Baltijos šalių prievartinės inkorporacijos į Sovietų Sąjungos sudėtį“, – sakė paskirtasis ambasadorius.

Jis priminė, kad JAV Lietuvą vertina kaip tvirtą, kolektyvinei gynybai įsipareigojusią NATO narę bei pažadėjo jau greitu metu aplankyti šalyje dislokuotus amerikiečių karius.

„Mano pirmoji, kaip ambasadoriaus, išvyka už Vilniaus ribų bus į Pabradę, kur lankysiu iki gegužės mėnesio dislokuotus 500 amerikiečių karių“, – praėjusią savaitę Vašingtone kalbėjo R. Gilchristas.

Paskirtasis ambasadorius yra Aukštesniosios užsienio reikalų tarnybos narys, 2016-2019 metais jis vadovavo JAV Valstybės departamento Operacijų centrui.

Iki paskyrimo ambasadoriaus pareigoms jis ėjo diplomatinės misijos vadovo pavaduotojo JAV ambasadoje Švedijoje ir Estijoje pareigas, vadovavo JAV valstybės departamento Europos ir Eurazijos reikalų biuro padaliniui, atsakingam už Šiaurės ir Baltijos šalių klausimus. Dar anksčiau buvo politinio patarėjo pavaduotoju JAV ambasadoje Irake bei politikos skyriaus vadovu JAV ambasadoje Rumunijoje.

Ambasadorius gerai kalba ispaniškai ir prancūziškai, taip pat išmano estų ir rumunų kalbas.

Paskirtasis JAV ambasadorius Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai artimiausiu metu įteiks skiriamuosius raštus.

Vilnius, sausio 23 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode