Lietuvos institucijos naudoja kiniškas kameras, kurių dėl saugumo atsisakė JAV

Lietuvos institucijos naudoja kiniškas „Hikvision“ ir „Dahua“ vaizdo stebėjimo kameras, kurių dėl saugumo spragų atsisakė JAV viešasis sektorius, trečiadienį skelbia LRT Tyrimų skyrius.

LRT duomenimis, Lietuvoje šios kameros naudojamos Lietuvos Vadovybės apsaugos, Migracijos, Policijos departamentuose, taip pat Valstybės sienos apsaugos ir Viešojo saugumo tarnybose bei valstybės įmonėje „Oro navigacija“.

Šių institucijų atstovai teigia, kad kiniškas kameras naudoja ten, kur nėra žvalgybiniu požiūriu jautrios informacijos arba kad jos yra apsaugomos nuo įsilaužimo grėsmės.

Vašingtone įsikūrusios idėjų kalvės „The Heritage Foundation“ technologijų politikos vadovas Klonas Kitchenas (Klonas Kičenas) LRT sakė, kad JAV „Hikvision“ ir „Dahua“ kamerų atsisakė dėl kibernetinio saugumo spragų ir dėl to, kad jomis gali pasinaudoti Kinijos žvalgyba.

Pasak LRT, nors pernai pavasarį Seimas priėmė pataisą, leidžiančią valstybinės įstaigoms reikalauti, jog tiekėjo siūlomos prekės nekeltų grėsmės nacionaliniam saugumui, įstaigos neturi tinkamos kompetencijos įvertinti, ar siūlomos prekės tokią grėsmę kelia. Taip pat nėra aišku, kokiais kriterijais vadovaujantis būtų nustatomas prekių pavojus.

Vilnius, sausio 29 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode