Pernai užfiksuota 19 proc. mažiau smurto artimoje aplinkoje atvejų

Pernai Lietuvoje užregistruota 19,3 proc. mažiau smurto artimoje aplinkoje atvejų nei metais anksčiau, ketvirtadienį skelbia Statistikos departamentas.

Perpus mažiau užregistruota artimoje aplinkoje įvykdomų seksualinės prievartos nusikaltimų, sunkių sveikatos sutrikdymų sumažėjo 39,5 proc., tačiau gerokai išaugo nužudymų: pernai artimoje aplinkoje nužudytas 21 žmogus, užpernai – 13.

93,4 proc. visų artimoje aplinkoje įvykdytų nusikaltimų buvo nesunkūs sveikatos sutrikdymai.

Nuo smurto artimoje aplinkoje pernai nukentėjo beveik 9,3 tūkst. asmenų, 63 proc. jų gyvena miestuose.

Aštuonios iš dešimties suaugusios smurto artimoje aplinkoje aukos buvo moterys, dauguma jų nukentėjo nuo savo partnerių.

Kas dešimtas nukentėjęs nuo dėl smurto artimoje aplinkoje užregistruotų nusikaltimų buvo iki 18 metų amžiaus, 85,4 proc. jų nukentėjo nuo tėvų ar įtėvių.

Smurtu artimoje aplinkoje įtariami ar kaltinami buvo daugiau kaip 5 tūkst. asmenų, tai 10,5 proc. mažiau nei 2018 metais. Devyni iš dešimties (89,8 proc.) jų buvo vyrai, apie pusė jų – 30–49 metų amžiaus.

Daugiau kaip pusė įtariamų smurtautojų šeimoje turėjo vidurinį ar profesinį išsilavinimą, beveik ketvirtadalis – pagrindinį, 10,9 proc. – aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą ir 8,9 proc. – pradinį ar neturėjo jokio išsilavinimo.

Beveik pusė asmenų nusikaltimo padarymo metu niekur nedirbo ir nesimokė, 58,5 proc. buvo apsvaigę nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų. 

Smurto artimoje aplinkoje nusikaltimai sudarė 16,2 proc. visų užregistruotų nusikaltimų (2018 metais – 17,8 proc.).

Vilnius, sausio 30 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode