S. Skvernelis: ilgėjant eilėms pasienyje su Lenkija, prašoma atidaryti dar vieną punktą

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad ilgėjant eilėms Lietuvos – Lenkijos pasienyje, Varšuvos prašoma atidaryti dar vieną patikros punktą. Taip pat – įsileisti bent Lenkijoje registruotus vilkikus.

S. Skvernelis antradienį žurnalistams Seime teigė, kad situaciją įmanoma pakeisti, tačiau ketvirtą parą vykstančios derybos yra „pakankamai sunkios“.

„Tai yra siūlymai šiuo metu pateikti: arba Lenkijos pusė didina patikros punktų skaičių, Kalvarijų-Budzisko pasienio punkte, galbūt, yra variantas atidaryti Lazdijų-Aradnykų  punktą. Bent jau įsileistų savo krovininius automobilius, ne daugiau negu pusė stovinčių automobilių yra su Lenkijos registracijos numeriais“, – sakė S. Skvernelis.

„Jei bus toks pralaidumas Lenkijos pasienyje, koks dabar yra, tai bus tragedija“, – tvirtino premjeras.

Anot jo, eilės susidaro, nes Lenkijos pasieniečiai transportą praleidžia vieninteliame Kalvarijų-Budzinsko punkte, kiekvienam įvažiuojančiam krovininio automobilio vairuotojui atlieka išsamų medicininį patikrinimą. Anot jo, įtikinančio paaiškinimo iš Lenkijos dėl tokių veiksmų nėra.

„Vyksta derybos – ką ir darome ketvirta para, su lenkais deramės visais frontais ir visais klausimais (...). Paaiškinimo nėra. Lenkai, matyt, yra apsisprendę tokiu būdu laikyti valstybės izoliaciją ir ypatingai baiminasi dėl lengvųjų automobilių vairuotojų elgesio, vakar elgesys parodė, kad ne be pagrindo baiminasi. 

S. Skvernelis patvirtino, kad pirmadienį per Lenkiją buvo praleisti du autobusų ir mikroautobusų konvojai ir „bent jau tai yra gera žinia“. 

Kalbėdamas apie situaciją Vokietijos-Lenkijos pasienyje, S. Skvernelis ragino įstrigusius Lietuvos piliečius neblokuoti kelių ir pasinaudoti suteikta alternatyva keleiviams grįžti traukiniu iš Frankfurto, automobiliams su jų vairuotojais – keltu iš Zasnico.

„Aš visiškai suprantu mūsų žmones, sąlygos yra nežmoniškos, yra piktumas. Bet reikia laikytis įstatymų, elgtis taip, kaip yra numatyta. Bent jau tos alternatyvos, kurios pasiūlytos – jei ne, tai apskritai gali būti problematiška kalbėti apie tolesnį sugrįžimą“, – tvirtino premjeras.

Anot jo, suplanuoti ir komerciniai skrydžiai, derinamos detalės, iš kur jie bus vykdomi, taip pat bus pasitelkiamas „Spartan“ lėktuvas, tačiau juo tegalima pergabenti iki 35 žmonių.

Užsienio reikalų ministerija vakar paskelbė, kad Vokietijos-Lenkijos pasienyje įstrigę Lietuvos piliečiai iki antradienio 7.30 val. Vokietijos laiku privalo atvykti į Frankfurto prie Oderio centrinę geležinkelio stotį ir ten išlipę laukti traukinio, tuo metu vairuotojai su automobiliais turi vykti į Sassnits (Zasnico) jūrų uostą iki kovo antradienio 13 valandos. 

URM dar tikslina situaciją, kiek keleivių atvyko – užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė teigė, kad antradienio rytą į geležinkelio stotį atvyko tik dalis planavusių tai padaryti keleivių.

„Visą naktį ir dabar rūpinamasi, kad pasieny į eilę sustoję automobiliai apsisuktų. Padeda į pagalbą paprašyta atvykti Vokietijos policija“, – BNS nurodė ji.

Lietuvos link dėl koronaviruso grėsmės vykstantys lietuviai Vokietijoje pradėjo strigti nuo sekmadienio vidurnakčio, kai Lenkija, siekdama stabdyti koronaviruso plitimą, užvėrė savo sienas užsieniečiams.

Autorius Ignas Jačauskas

Vilnius, kovo 17 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode