Socialinės garantijos – visiems užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems žmonėms

Socialinės garantijos bus užtikrinamos visiems užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems asmenims, nutarė Seimas.

Tai numatančios Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos antradienį priimtos ypatingos skubos tvarka.

Jos reikalingos Lietuvai susidūrus su koronaviruso COVID-19 grėsme.

Už pataisų priėmimą vieningai balsavo 104 parlamentarai.

Iki šiol specialias garantijas turėdavo tik sveikatos priežiūros darbuotojai, dirbantys ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose.

Pagal priimtas pataisas, papildomos garantijos bus suteikiamos visiems darbuotojams, dirbantiems tokiuose židiniuose.

Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas numato, kad ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantys žmonės draudžiami darbingumo netekimo atvejams.  Darbuotojui mirus nuo tos užkrečiamosios ligos atliekant pareigas, jo sutuoktiniui, vaikams, įvaikiams mokama speciali kompensacija, pats mirusysis laidojamas valstybės lėšomis.

Įstatymas taip pat garantuoja, kad ligos židinyje dirbusiam specialistui netekus dalies sveikatos ir darbingumo, neatsižvelgiant į draudimo išmokas, išmokama nuo vienų iki penkerių metų darbo užmokesčio dydžio kompensacija. 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informavo, kad trečiadienį planuoja koronavirusą COVID-19 įtraukti į ypač pavojingų ligų sąrašą. Jame šiuo metu yra šešios ligos, tokios kaip maras, cholera, ebolos virusas, raupai.

Autorė Jūratė Skėrytė

Vilnius, kovo 17 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode