Planai premjerui imtis vadovavimo ekstremaliai situacijai – sveikintini, sako R. Šimašius

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sveikina planus, jog premjeras Saulius Skvernelis perimtų vadovavimą valstybės ekstremalios situacijos operacijoms iš sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos.

„Tai būtų gal ir sveikintinas dalykas, nes akivaizdžiai matosi, kad premjeras galbūt daugiau įgūdžių turi stresinėse situacijose, joms įveikti. Manau, kad tų klaidų būtų mažiau. Matosi, kad nuo to laiko, kai premjeras ėmėsi daryti, ką pats daro, geriau vyksta reikalai“, – BNS antradienį sakė R. Šimašius.

Jis labiausiai kritikuoja A. Verygos sprendimą nuo antradienio įvesti prievolę savivaldybėms savo patalpose uždaryti į karantiną visus sergančius COVID-19. Iki šiol jie galėjo būti izoliuojami namuose.  

Pasak mero, šie nurodymai apsunkins kovą su COVID-19, nes augant užkrato mastui gali pritrūkti laisvų  patalpų savivaldybėse, bus eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes.

R. Šimašius taip pat ragina ministrą leisti paimti daugiau ėminių dėl koronaviruso mobiliuosiuose patikros punktuose.

„Sveikatos apsaugos ministro nurodymas, bent dar vakar vakare, nebuvo pakeistas dėl procedūrų, kaip tai daryti. Grubiai tariant, kas dešimt minučių ėminiai yra paimami, galėtumėme tai daryti dažniau, dvigubai tikrai. Tai dirbame ne visu pajėgumu“, – teigė sostinės savivaldybės vadovas.

Anot jo, apsaugos priemonėmis sostinės medikai savivaldybės ir visuomenininkų iniciatyva aprūpinti „bent kelioms dienoms“, tačiau jų gali pritrūkti, taip pat dar trūksta plaučių dirbtinio ventiliavimo įrangos.

A. Veryga antradienį LRT radijui tvirtino, kad sparčiai besikeičianti situacija kovojant su koronavirusu peržengia sveikatos sistemos ribas, todėl jos valdymą ir koordinavimą gali perimti premjeras. Krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis anksčiau teigė, kad pasikeitimas gali įvykti trečiadienį.

Autorius Ignas Jačauskas

Vilnius, kovo 24 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode