Vyriausybė žada sprendimą dėl chaotiškos priverstinės izoliacijos

Nuo antradienio priverstinai karantinuojant iš užsienio parvykusius Lietuvos piliečius, savivaldybės situaciją vadina chaotiška. Tuo metu Vyriausybės atstovas žada, kad bus ieškoma sprendimų, kaip procesą supaprastinti.

„Dabar yra toks chaosas, kada visus tuos žmones kurie atvyksta į Vilnių, Klaipėdą, Palangą, Kauno rajoną, turi sugerti tos savivaldybės, apgyvendinti vienai nakčiai, o vėliau po nakties jie išskirstomi“, – LRT radijui sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius.

Pasak jo, savivaldybės turėtų iš anksto gauti informaciją, kiek iš kurio lėktuvo ar kelto bus konkrečios savivaldybės gyventojų, kad jos būtų pasiruošusios operatyviai pasiimti žmones ir jų per naktį nereikėtų laikyti izoliuotų visų drauge.

„Parskrenda lėktuvai į Vilnių, parskrenda lėktuvai į Karmėlavą, parplaukia keltai į Klaipėdą, parskrenda lėktuvai į Palangą, bet (...) kiek iš jų yra jonaviečių, kiek iš Skuodo, iš Telšių, mes gi nežinome. Ar tai reiškia, kad mes turėtume visą laiką budėti keturiuose taškuose?“ – svarstė M. Sinkevičius.

Valstybės ekstremalių situacijų centro atstovas Giedrius Surplys teigė, jog šios problemos yra žinomos ir Vyriausybė ieško sprendimo.

„Tų sprendimų jau ir vakar buvo ieškoma, jų šiandien bus ieškoma ir tikrai aš tikiu, kad tos taisyklės, jos liberalizuosis“, – LRT radijui sakė jis.

Antradienį įsigaliojus reikalavimui priverstinai izoliuoti iš užsienio parvykusius asmenis, žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie prastas sąlygas viešbučiuose, nerimaujant, kad ilgai bendrose patalpose turintys praleisti atvykėliai gali vienas nuo kito užsikrėsti.

Trečiadienio naktį viename Vilniaus viešbutyje kilo muštynės, vienas žmogus sužalotas peiliu.

Epidemiologė: sprendimas izoliuoti žmones – teisingas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė teigia, jog tokios priemonės yra teisingos, nes savanoriškos izoliacijos parvykę asmenys nesilaikė.

„Ta saviizoliacija yra teisinga tuo aspektu, kad jie bus vienoje vietoje, galės juos iš karto tuos žmones pasiimti savivaldybės pagal gyvenamąją vietą ir juos lengviau yra stebėti. Jeigu atsiras simptomai, jiems tikrai bus suteikta pagalba, bus atliekami tyrimai“, – LRT radijui sakė D. Razmuvienė.

„Kai žmonės nevykdo individualiai saviizoliacijos, virusas ir plinta mūsų visuomenėje“, – pabrėžė ji.

Paklausta, ar nėra grėsmės, jog tarp viešbučiuose izoliuotų žmoni kils viruso protrūkis, epidemiologė pabrėžė, kad jis jau kyla.

„Protrūkiai kilo ir tuo atveju, kai žmonės nemokėjo saviizoliuotis, negebėjo suprasti sėdėti namie. Dabar, kai jie bus vienoje vietoje savivaldybėse, jeigu asmuo pajus simptomus, jis iš karto bus paimtas ir jam atliekami tyrimai ir jeigu reiks, gydoma“, – sakė ji.

„Aš nemanau, kad tai yra blogai. Kitos šalys tą daro labai seniai: karantinuoja įvairiose vietose“, – pridūrė epidemiologė.

Jos duomenimis, praėjusią savaitę į Lietuvą iš užsienio grįžo apie 18 tūkstančių žmonių, visi jie privalėjo saviizoliuotis, tačiau ne visi rekomendacijas vykdė, o Nacionalinis visuomenės sveikatos centras neturėjo galimybių kiekvieno iš jų sukontroliuoti ir užtikrinti, kad jie iš tiesų laikosi saviizoliacijos.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu visi iš užsienio grįžę asmenys privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose. Taip pat numatyta, kad į tokias patalpas turi būti gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Didmiesčių merai tvirtina, kad tai apsunkins kovą su COVID-19, bus eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes.

Autorė Austėja MASIOKAITĖ-LIUBINIENĖ

Vilnius, kovo 25 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode