Iš Antavilių pensionato į ligonines išvežti devyni koronavirusu užsikrėtę globotiniai

Šeštadienį koronavirusas patvirtintas devyniems Antavilių pensionato globotiniams, jie išvežti į dvi gydymo įstaigas.

„Vakar išaiškėjo, kad susirgę yra devyni ir jie buvo hospitalizuoti. Visi jie neturėjo klinikos, kitaip sakant, nebuvo jokių susirgimo požymių. Tačiau dėl teigiamų testų, kuriuos mes vakar iki pietų sužinojome, jie buvo hospitalizuoti“, – BNS sakė Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, iš viso per savaitgalį šioje įstaigoje patvirtinta 15 naujų atvejų.

B. Šarakausienė BNS šeštadienį sakė, jog koronavirusas nustatytas keturiems darbuotojams, dar du nauji atvejai paaiškėjo penktadienį.

Antavilių pensionato atstovės duomenimis, šiuo metu iš viso serga 20 įstaigos globotinių ir 13 darbuotojų.

Šeštadienį paaiškėjus naujiems užsikrėtimų tarp darbuotojų atvejams įstaiga nerimavo, jog nebus kam prižiūrėti pacientų, tačiau, pasak B. Šarakausienės, rastos trys darbuotojos, kurios savanoriškai pasisiūlė perimti pamainą.

„Mes radome išeitį savo jėgomis: tame skyriuje, kuriame yra susiformavęs židinys, liko gyventi 20 gyventojų ir šiandien pasikeitė pamaina, ryte atlikome dezinfekciją ir įvyko pasikeitimas: išėjo septyni buvusieji darbuotojai ir atėjo trys nauji“, – sakė ji.

Pasak pensionato vadovės, hospitalizavus užsikrėtusiuosius, sumažėjo darbo krūvis, todėl tiek darbuotojų užteks.

„Kadangi ženkliai sumažėjo gyventojų, tik 20, tai trys naujos darbuotojos nusiteikusios labai ryžtingai, su entuziazmu, labai saugosis ir pasiruošę dirbti“, – sakė B. Šarakausienė.

Jos teigimu, įstaiga turi pakankamai apsaugos priemonių, o kitą savaitę su Vilniaus savivaldybe yra sutarta organizuoti 211 dar netirtų Antavilių pensionato gyventojų tyrimus.

Pensionatas yra sulaukęs NVSC atstovų įspėjimų dėl nevykdomų nurodymų ir netinkamai vykdomos epidemijų kontrolės. Visuomenės sveikatos centro specialistai yra pateikę privalomus nurodymus, kuriuos įstaiga privalo įgyvendinti iki pirmadienio.

B. Šarakausienė teigia, jog įstaiga visų nurodymų laikosi, o virusas joje plinta dėl artimo kontakto su pacientais ir delsiant atlikti visų įstaigos gyventojų tyrimus.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

BNS

BNS nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode